تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۰۸ - ۱۰:۳۷ کد مطلب 98265

تولید صفحه های سلولی خورشیدی

تفاهمنامه ای با دو شرکت ایتالیایی ( Genesis و Dynkun ) سازنده صفحه های تولید الکتریسیته خورشیدی در استان قزوین با ظرفیت ۱۰۰۰ مگاوات به امضا رسید.

به گزارش میدان۷۲،  تفاهمنامه ای با  دو شرکت ایتالیایی ( Genesis  و Dynkun ) سازنده  صفحه های تولید الکتریسیته خورشیدی در   استان قزوین با ظرفیت ۱۰۰۰ مگاوات به امضا رسید.

بعد از رفع تحریم ها و اقبال شرکت های ایتالیایی برای سرمایه گذاری و انتقال تکنولوژی به کشور دو شرکت بزرگ ایتالیایی فعال در تولید صفحه های سلولی خورشیدی تفاهمی ۱۰ ساله برای تولید ۱۰۰۰ مگاوات برق به امضا رساندند که این پروژه شامل ساخت ۱۰۰ واحد تولیدی انرژی الکتریسته هر کدام با ظرفیت ۱۰ مگا وات میباشد که درنوع خود در کشور بی نظیر میباشد.

به  گفته آقای محمد قاسمی معاون ستاد سرمایه گذاری استان قزوین سرمایه این پروژه با ارزش ۱/۵ میلیارد دلار تماما توسط  سرمایه گذار خارجی تامین میگردد, که در طول اجرای پروژه به مدت ۱۰ سال تا انتهای بهره بردای کامل و تا دستیابی به ظرفیت اسمی پروژه معادل ۱۰۰۰ مگا وات پرداخت خواهد شد.

کشور ایران دارای شرایط بسیار مساعد برای رشد صنعت تولید برق خورشیدی می باشد. نزدیک به ۸۰ % کشور با دارا بودن میانگین ۳۰۰ روز آفتابی با تابش ۱۶۴۰تا ۲۰۰۰ کیلو وات ساعت در هر متر مربع در سال نشانگر پتانسیل بالای به کار گیری این روش که بیشترین سازگاری و کمترین آلودگی  را برای محیط زیست را  دارا است میباشد.

منبع : ۵۵آنلاین

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: