تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۰۸ - ۱۰:۴۲ کد مطلب 98278

اطلاعیه مهم دفتر دکتراحمدی نژاد

دولت آمریکا در نتیجه برخورد عالمانه و عزتمدار دولتهای نهم و دهم جرات نزدیک شدن و دست اندازی به منابع ملت ایران را نداشت/
مدیران ارشد امروز کشور چرا به صرف اقوال شفاهی وزیر امور خارجه آمریکا ، انواع و اقسام وعده های اقتصادی و امثال آن را به ملت ایران می دهند؟

در این اطلاعیه آمده است: اگر ادعای مقامات دولت فعلی که می‌گویند نباید به اقوال دولتمردان آمریکایی اعتماد کرد، راست باشد، چگونه است که با قول و قرارهای مبهم و نیم بند و بدون تضمین جان کری و اوباما، حقوق هسته‌ای ایران و تاسیسات آن به ارزش تقریبی ۳۰ میلیارد دلار، از رده خارج، برخی نابود و بخشی نیز معطل گذاشته شده است؟

به گزارش «میدان ۷۲» به نقل از نسیم آنلاین، روابط عمومی دفتر احمدی نژاد در خصوص غارت ۲ میلیارد دلار از اموال بلوکه شده ایران توسط آمریکا اطلاعیه‌ای صادر کرد که به این شرح است:

متن اطلاعیه بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم
مردم عزیز و شریف ایران

ضمن تبریک ایام پر برکت ماه رجب و آرزوی بهره مندی از خیرات و برکات ماههای پیش رو ، به اطلاع می رساند:

قریب سه سال است که مشی دولتمردان فعلی، بر نفی کامل دولت گذشته و حمله مستمر از رهگذر ایراد صدها تهمت و افترا به مردمی ترین دولت ایران استوار بوده و هر بار به بهانه ای، مسئولیت تمامی ضعف ها، ناتوانی ها و شکست ها در امور جاری کشور را به دولت قبل منتسب می سازند که این امر به روال عادی و روزمره تبدیل شده است.

این بار نیز اقدام دولت مستبد آمریکا در تصرف ظالمانه حدود دو میلیارد دلار از منابع و ثروت ملت مظلوم ایران، بهانه جدیدی برای تهاجم دولتی ها و عناصر سیاسی و رسانه ای وابسته به آنها علیه دولت قبل شده است.

اگرچه ملت رشید و فهیم ایران با اتکاء به هوش ذاتی خود از مدتها قبل، علت این رفتار غیرمسئولانه دولتمردان و عناصر سیاسی را به خوبی درک کرده است، لیکن با تاکید مجدد بر ادامه مشی سکوت رئیس دولتهای نهم و دهم و صرفا برای روشن تر شدن موضوع و ثبت در تاریخ، مواردی را به آگاهی می رساند:

۱- دولتمردان غاصب آمریکایی به یک بهانه دروغین که به سال ۱۳۶۲ مربوط می شود ، در سال جاری و در دوره حاکمیت دولت فعلی ، دو میلیارد دلار از منابع مالی ایران را غارت کرده اند. معلوم نیست چرا و با چه انگیزه های پیدا و پنهانی ، این اقدام ظالمانه آمریکا را به دولتهای نهم و دهم مرتبط می کنند؟

۲- مدعی شده اند که مدیران بانک مرکزی در دوره های قبل بی احتیاطی کرده اند و نباید به مقررات، ضوابط و قوانین بین المللی حاکم بر مناسبات بانکی در جهان اعتماد می کردند و این اعتماد باعث تصرف اموال ملت درسال جاری شده است.

باید گفت که اولا دولت آمریکا در نتیجه برخورد عالمانه و عزتمدار دولتهای نهم و دهم جرات نزدیک شدن و دست اندازی به منابع ملت ایران را نداشت، بنابراین سئوال این است که آیا غارت صورت گرفته، ناشی از ضعیف نشان دادن ملت ایران در عرصه بین المللی و در نتیجه تجری دولتمردان آمریکایی طی سالیان اخیر نیست؟

ثانیا دولتمردان فعلی طی چند روز اخیر و بارها از غیرقابل اعتماد بودن مدیران آمریکایی و حتی بی اعتمادی به مقررات بین المللی سخن به میان آورده اند، بنابراین سئوال این است که مدیران ارشد امروز کشور چرا به صرف اقوال شفاهی وزیر امور خارجه آمریکا ، انواع و اقسام وعده های اقتصادی و امثال آن را به ملت ایران می دهند؟ چگونه است که هر نوع تحرک و پیشرفت داخلی را منوط به توافق با طرف آمریکایی معرفی کرده و امور کشور را با گره زدن به وعده های آمریکایی، معطل نگاه داشته اند؟

۳- غارت دو میلیارد دلار از منابع مالی ایران، دقیقا در زمان حضور وزیر امورخارجه در آمریکا و ملاقاتهای خصوصی و محرمانه طولانی و مکرر ایشان با همتای آمریکایی او روی داده است. آیا این حادثه هیچ رابطه ای با ملاقات و موضوعات مطروحه در این مذاکرات ندارد؟ آیا این امر ادامه سناریوی تحقیر دولت و ملت ایران نیست؟

۴- اگر ادعای اینان که می گویند نباید به اقوال دولتمردان آمریکایی و حتی مقررات و قوانین بین المللی اعتماد کرد، راست باشد ، چگونه است که با قول و قرارهای مبهم و نیم بند و بدون تضمین وزیر خارجه و رئیس جمهور آمریکا ، حقوق هسته ای ایران و تاسیسات آن به ارزش تقریبی ۳۰ میلیارد دلار، از رده خارج، برخی نابود و بخشی نیز معطل گذاشته شده است؟

۵- دولتمردان کنونی طی سه سال اخیر بر ضرورت زدون بی اعتمادی ها و اعتماد کردن به برخی گفته ها یا نامه های دولتمردان آمریکایی تاکید داشته اند تا آنجا که حتی تصریحات بخش های مهمی از حاکمیت آمریکا مبنی بر بی پشتوانه بودن و ناپایداری توافقات و وعده های داده شده نیز نادیده انگاشته شده و دولتمردان ایران بر رویه خود مبنی بر اعتماد به قولهای آمریکایی پافشاری کرده اند، سئوال این است که این رفتار و مشی و منش دولتمردان کنونی آیا متاثر از نا آگاهی نسبت به ماهیت سلطه طلبانه سردمداران دولت آمریکاست یا آنکه شاهد انجام بازی حساب شده ای در یک سناریوی از پیش تعیین شده هستیم؟

۶- با شعار اعتماد به دولتمردان آمریکایی و تاکید خارج از عرف براقوال و توافقات آنان و در نتیجه تضعیف موضع ملت ایران در عرصه بین المللی طی سه سال گذشته ، قیمت ثروت با ارزش ملت ایران یعنی نفت از حدود ۱۰۵ دلار به حدود ۳۵ دلار کاهش یافته است و اگر همین روند ادامه یابد، روزانه تقریبا ۱۵۰ میلیون دلار (حدود ۵۰۰ میلیارد تومان) و سالانه تقریبا ۵۵ میلیارد دلار (۱۹۰ هزار میلیارد تومان) از جیب ملت ایران به جیب عمدتا طرفهای مذاکره یا متحدین آنها سرازیر می شود.

انتظار عمومی این است که مسئولان مربوطه با پرهیز از فرافکنی و متهم کردن بی منطق دیگران ، مسئولیت خویش را در امور جاری کشور بپذیرند و به دنبال اصلاح روند کنونی و ایجاد همدلی و بسیج عمومی برای استیفای حقوق ملت ایران باشند.

از خداوند متعال برای همگان توفیق خدمت به ملت و اعتلای ایران همیشه سرفراز را خواستاریم.

روابط عمومی دفتر رییس دولتهای نهم و دهم

 1. مم :
  آیا موافقید؟ Thumb up 0 Thumb down 0

  رو نیست که سنگ پای قزوینه

 2. سیاوش :
  آیا موافقید؟ Thumb up 0 Thumb down 0

  چند نکته عجیب در این متن است. اول اینکه چرا صراحتاً اقدام به نفی ادعاهای دولتی ها و رسانه های مدعی اصلاح طلبی مبنی بر ارتباط انتقال این مبلغ با دولت احمدی نژاد نکرده اند. مگر نه اینکه این مبلغ در دوران دولت خاتمی صرف خرید اوراق شده است؟ دیگر اینکه چرا در جواب اتهامات، دروغ گویی ها و هتاکی های ترکان و مطهری در باب لزوم طرح شکایت از احمدی نژاد بابت اقدام وی در خرید دو میلیارد دلار قرضه در امریکا و لزوم ورود قوه قضائیه در این مورد استقبال نکردند تا واقعیت برای ملت روشن شود؟ مگر چند درصد جامعه اینترنت دارند تا با مراجعه به سایت های مرتبط با احمدی نژاد از دروغ بودن این ادعا علیه وی باخبر شوند؟ کلاً چرا احمدی نژاد طی اصلاعیه ای خطاب به مردم از ورود قوه قضائیه به این روند دروغ گویی و اتهامات توسط دولتی ها و اصلاح طلبان بر علیه خویش استقبال نمی کند تا به این داستان تکراری دروغ گویی و تهمت زنی که یکی از بارزترین اشکال تضعیف اصول و مبانی اعتقادی اسلام می باشند، پایان دهد. آیا ایشان نمی داند که خسارت رواج این ویزگی ها در مناسبات اجتماعی و ریخته شدن قبح دروغ گویی و تهمت زنی، ان هم از سوی کسانی که ملبس به لباس روحانیت هستند و یا جزو مدیران نظام اسلامی می باشند، چه عواقب وحشتناکی در اعتقادات دینی مردم می گذارد؟ کم کم خیلیث ها دارند به این نتیجه می رسند که این بازی با هماهنگی مقامات ارشد نظام و خود احمدی نژاد پیگیری می شود تا ذهن مردم مشغول این نابسامانی شده و بر مشکلات ناشی از رکود و تورم در کشور و رواج بیکاری جوانان سرپوش گذارده شود.

 3. ناشناس :
  آیا موافقید؟ Thumb up 1 Thumb down 0

  ما دولت فعلی را پاسخگو می دانیم که چرا جلوی براداشت غیر قانونی پوا و حق ملت ایران را نگرفت آمریکا از ضعف دولت روحانی استفاده کرد و ۲ میلیارد دلار را برداشت

 4. ناشناس :
  آیا موافقید؟ Thumb up 0 Thumb down 0

  باسلام مدیران با غیرت مدیرانی هستند که کاری که انجام می دهند اگر در کارشان مشکلی پیش بیاید دیگران را متهم نمیکنند متاسفانه مدیران ما دنبال پست و مقام هستند دنبال پیشرفت جامعه نیستند بیایید افراد دلسوز و کاردان را روی کار بیاوریم که به مردم خدمت کنند سر زمین ایران سرزمین شهادت طلبانه است اگر جلو این فساد و چپاول گری گرفته نشود ایران مثل اول انقلات عین بمب میترکد

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: