تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۰۸ - ۱۵:۱۵ کد مطلب 98284

تاثیر نحوه غذا خوردن بر بروز دیابت

متخصص طب‌سنتی با اشاره به راهکارهای پیشگیری از دیابت گفت: طول مدت غذا خوردن و نحوه آن در ابتلا به دیابت موثر است. به گزارش پایگاه ۵۹۸، مجید نیمروزی در ارتباط با بیماری دیابت و راه‌های درمان و پیشگیری از این مسئله از طریق طب سنتی گفت: دیابت به دو نوع وابسته و غیروابسته به […]

متخصص طب‌سنتی با اشاره به راهکارهای پیشگیری از دیابت گفت: طول مدت غذا خوردن و نحوه آن در ابتلا به دیابت موثر است.

به گزارش پایگاه ۵۹۸، مجید نیمروزی در ارتباط با بیماری دیابت و راه‌های درمان و پیشگیری از این مسئله از طریق طب سنتی گفت: دیابت به دو نوع وابسته و غیروابسته به انسولین تقسیم بندی شده که در دیابت وابسته با انسولین یا نوع ۱، چگونگی و نحوه کیفیت زندگی در طب سنتی مد نظر است ولی در دیابت نوع ۲ یا غیر وابسته به انسولین، تکنیک‌های غذا خوردن، الگوها و رژیم غذایی موثر بوده و مورد توجه قرار دارد.
 
وی افزود: کنترل وزن و رژیم‌های غذایی احتمال ابتلا به دیابت را کمتر کرده و عوارض ناشی از این بیماری را نیز کاهش می‌دهد.
 
متخصص طب سنتی با اشاره به اینکه در مبتلایان به دیابت نوع ۱ یا دیابت وابسته به انسولین هر ۵ تا ۱۰ سال عروق بزرگ بدن در آنها درگیر شده و عوارض چشمی و کلیوی برایشان ایجاد می‌کند، گفت: این عوارض در دیابت با رعایت الگوهای تغذیه‌ای مناسب نیز کمتر خواهد شد.
 
نیمروزی با بیان اینکه مصرف بیش از اندازه ماکارونی و نان سفید احتمال ابتلا به دیابت را بیشتر می‌کند، گفت: همچنن نحوه غذا خوردن در بروز دیابت می‌تواند تأثیر گذارد و در طب سنتی نیز سفارش شده که غذاها به آرامی در دهان جویده شوند و طول مدت غذا خوردن نیز کمتر و بیشتر از ۱۰ دقیقه نباشد.
 
وی در پایان خاطرنشان کرد: رعایت اصول و آداب غذایی احتمال ابتلا به بیماری‌های گوناگون را کمتر کرده و این مسئله بهتر است که در افراد مورد توجه قرار گیرد.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: