تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۰۸ - ۱۹:۵۲ کد مطلب 98469

حسرت چند ساله پرسپولیس مقابل نفت

آخرین برد پرسپولیس در لیگ برتر مقابل نفت، به فصل ۹۰-۹۱ برمی گردد. به گزارش مشرق، هفته بیست و هشتم لیگ برتر فوتبال ایران فردا برگزار می شود و در یکی از حساس ترین دیدارها دو تیم پرسپولیس و نفت تهران در ورزشگاه آزادی مقابل هم صف آرایی می کنند. این دیدار برای هر دو […]

آخرین برد پرسپولیس در لیگ برتر مقابل نفت، به فصل ۹۰-۹۱ برمی گردد.

به گزارش مشرق، هفته بیست و هشتم لیگ برتر فوتبال ایران فردا برگزار می شود و در یکی از حساس ترین دیدارها دو تیم پرسپولیس و نفت تهران در ورزشگاه آزادی مقابل هم صف آرایی می کنند.

این دیدار برای هر دو تیم حائز اهمیت است. پرسپولیس و نفت تاکنون ۱۱ بار در لیگ برتر مقابل هم قرار گرفته اند که حاصل آن، ۳برد برای سرخپوشان تهرانی، ۲ پیروزی برای طلایی پوشان تهرانی بوده است و ۶ بار هم جدال این دو تیم با تساوی به پایان رسیده است.

البته دو بار هم در جام حذفی این دو تیم در برابر یکدیگر قرار گرفته اند که هر دو بار تیم پرسپولیس به عنوان تیم برنده از زمین خارج شد.

اما نکته جالب جاییست که پرسپولیس، آخرین برد خود در لیگ برتر مقابل نفت را در تاریخ ۲۶ اسفند سال ۹۰ کسب کردند. آن دیدار با پیروزی ۳-۰ سرخپوشان تمام شد. پس از آن دیدار ۷بار دیگر این دو تیم در لیگ مقابل هم قرار گرفتند اما هیچ گاه پرسپولیس به عنوان تیم برنده از زمین خارج نشد. با این اوصاف، آن ها حدود ۴ سال و دو ماه و به طور دقیق ۱۵۰۳ روز است که در برابر رقیب همشهری خود به برد دست پیدا نکرده اند.

البته پرسپولیس در فصل ۹۱-۹۲ و در غالب جام حذفی با نتیجه ۴-۱ نفت را شکست داد.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: