تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۰۸ - ۲۰:۰۱ کد مطلب 98475

مرد ثروتمند چینی مشتری باشگاه میلان شد

یک نشریه ایتالیایی ادعا کرده است که ثروتمندترین شهروند چین، قصد دارد سهام باشگاه میلان را بخرد و برای روسونری نیز یک استادیوم جدید بسازد. به گزارش مشرق، نشریه رپوبلیکا نوشت: «جک ما»، ثروتمندترین مرد چین در رأس گروهی قرار دارد که به خرید سهام باشگاه میلان ابراز تمایل کرده و گفته حاضر است برای […]

یک نشریه ایتالیایی ادعا کرده است که ثروتمندترین شهروند چین، قصد دارد سهام باشگاه میلان را بخرد و برای روسونری نیز یک استادیوم جدید بسازد.

به گزارش مشرق، نشریه رپوبلیکا نوشت: «جک ما»، ثروتمندترین مرد چین در رأس گروهی قرار دارد که به خرید سهام باشگاه میلان ابراز تمایل کرده و گفته حاضر است برای این تیم یک ورزشگاه جدید احداث کند.

این نشریه ادعا کرده است که جک ما، بنیان‌گذار شرکت تجارت اینترنتی «علی‌بابا»ی چین و سهامدار باشگاه گوانگژو اورگراند، رئیس گروهی است که مذاکرات خود را با میلان برای تملک این باشگاه آغاز کرده است. ظاهراً این گروه چینی پیشنهاد خود را برای خرید باشگاه میلان به سیلویو برلوسکونی، مالک باشگاه میلان ارائه کرده، اما بعید است که تا پایان هفته آینده از او برای ادامه مذاکرات جواب قطعی بگیرد.

طبق ادعای رپوبلیکا، اگر همه چیز طبق برنامه پیش برود و طرفین بر سر مسائل مالی با یکدیگر اختلاف پیدا نکنند، مالکیت باشگاه میلان تا اواسط ماه ژوئن به طرف چینی منتقل می‌شود. یکی از اولین پروژه‌های جک ما پس از برعهده گرفتن مالکیت باشگاه میلان احداث استادیومی اختصاصی برای روسونری خواهد بود، ضمن اینکه او در نظر دارد مارچلو لیپی، سرمربی پیشین گوانگژو اورگراند را به‌عنوان مدیرفنی میلان استخدام کند.

جک ما طبق آخرین گزارش نشریه فوربس، مجموعاً معادل ۲۴٫۱ میلیارد دلار دارایی دارد و اولین مرد ثروتمند چین و هجدهمین مرد ثروتمند دنیاست.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: