تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۰۸ - ۲۰:۵۲ کد مطلب 98504

افشاگری درباره تلفات نظامی عربستان در یمن

یک عضو حزب کنگره ملی یمن تاکید کرد عربستان در طول بیش از یک سال جنگ‌‌افروزی به هیچ یک از اهدافش به سبب ایستادگی ملت یمن نرسید و شکست‌های بزرگی که متحمل شد، این رژیم را به توقف جنگ وادار کرد که ۴۵۰۰ نظامی‌اش به هلاکت رسیده‌اند. به گزارش مشرق، عبده محمد الجندی از اعضای […]

یک عضو حزب کنگره ملی یمن تاکید کرد عربستان در طول بیش از یک سال جنگ‌‌افروزی به هیچ یک از اهدافش به سبب ایستادگی ملت یمن نرسید و شکست‌های بزرگی که متحمل شد، این رژیم را به توقف جنگ وادار کرد که ۴۵۰۰ نظامی‌اش به هلاکت رسیده‌اند.

به گزارش مشرق، عبده محمد الجندی از اعضای مطرح حزب کنگره ملی یمن تاکید کرد عقب‌نشینی سعودی‌ها و توقف تجاوزاتشان به سبب شکست‌ها و خسارت‌های بزرگی است که متحمل شده‌اند.

وی افزود بیش از ۴۵۰۰ نظامی سعودی در طول بیش از یک سال جنگ علیه یمن به هلاکت رسیده‌اند و نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی انصارالله هم چندین شهر سعودی را به کنترل خود درآورده و بیش از ۳۵۰ دستگاه تانک و نفربر زرهی سعودی را به غنیمت گرفتند.

وی گفت عربستان در طول بیش از یک سال جنگ به هیچ نتایج و  دستاوردی در یمن به سبب ایستادگی ملت یمن و همبستگی آنها در برابر متجاوزان سعودی و آنچه  ائتلاف عربی خوانده می‌شود، دست نیافت، هر چند هزاران مزدور را از داخل و خارج یمن با صرف میلیاردها دلار جذب کرد،‌ولی ناکام ماند.

الجندی افزود حدود ۴۰۰ هزار مزدور از طرفداران عبدربه منصور هادی پس از ایستادگی ملت یمن و حمایت آنها از ارتش و کمیته‌های مردمی انصارالله در برابر طمع‌ورزی‌ها و دخالت‌های عربستان به این کشور گریختند که این مسئله، ریاض را وادار کرد از آنها دست بکشد و آنها را به خاطر شکست و ناکامی در یمن سرزنش کرد.

وی که با یک رسانه عراقی گفت‌وگو می‌کرد،‌گفت نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی توانستند طی چند ماه اخیر با پیشروی در داخل عربستان، شهر الربوعه را به طور کامل به کنترل خود درآورند و در طول یک سال هم شهرهای نجران، الجیزان و عسیر در محاصره کامل ارتش یمن و کمیته‌های مردمی قرار داشت.

وی گفت محاصره شهرهای سعودی و هلاکت نظامیانش و خسارت‌های رژیم آن را وادار به پذیرش مذاکرات و تسلیم در برابر خواسته‌های یمنی کرده است، یمنی‌ها اجازه دخالت به هیچ کس را در امور داخلی خود نمی‌دهند.

از سوی دیگر المیادین گزارش داد هیئت ملی یمن شامل انصارالله و متحدانش در مذاکرات کویت، به ولد الشیخ نماینده سازمان ملل در امور یمن درباره ادامه نقض آتش بس از سوی عربستان و تجاوزات رژیم اعتراض کرد.

شبکه المسیره هم از کشته شدن شماری از مزدوران عربستان در استان مارب خبر داد. بر اساس این گزارش نیروهای ارتش یمن و کمیته‌های مردمی حمله گسترده مزدوران به سمت منطقه هیلان در استان مارب را با شکست روبرو کردند که در نتیجه شماری از متجاوزان کشته شدند.

یک منبع یمنی با بیان این مطلب تاکید کرد نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی در جبهه‌های مختلف برای مقابله با تجاوزات احتمالی مزدوران در آمادگی کامل قرار دارند.

با وجود اعلام آتش بس از ۱۱ آوریل جاری، مزدوران سعودی بارها آن را نقض کرده‌‌اند، با این حال رژیم سعودی در پی شکست‌ها و ناکامی‌های متعدد در جنگ یمن مجبور به پذیرش آتش بس و توقف تجاوزات هوایی خود شده است،‌هر چند هر از چند گاهی جنگنده‌های رژیم با تجاوز به برخی شهرهای یمن، آن را نقض می‌کنند.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: