تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۰۸ - ۲۱:۲۷ کد مطلب 98521

توصیه جدید احمد توکلی به روحانی

نماینده تهران در مجلس با توصیه به رئیس جمهور برای پرهیز از اشتباه احمدی‌نژاد در خصوص برنامه توسعه، به تشریح جلسات ویژه بررسی دعاوی رئیس جمهور سابق در این خصوص به دستور رهبر معظم انقلاب پرداخت. به‌ گزارش مشرق، احمد توکلی نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: چیزی که دولت به عنوان لایحه […]

نماینده تهران در مجلس با توصیه به رئیس جمهور برای پرهیز از اشتباه احمدی‌نژاد در خصوص برنامه توسعه، به تشریح جلسات ویژه بررسی دعاوی رئیس جمهور سابق در این خصوص به دستور رهبر معظم انقلاب پرداخت.

به‌ گزارش مشرق، احمد توکلی نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: چیزی که دولت به عنوان لایحه برنامه ششم توسعه به مجلس تقدیم کرده، خودش هم می داند و به روشنی هم بیان کرده که این برنامه نیست.

وی افزود: دولت به مجلس می گوید شما احکام را تصویب کنید و به من بدهید، من خودم سند توسعه را تصویب می کنم. استناد آن هم در نامه‌ای است که آقای روحانی به مجلس نوشته و به اصل ۱۲۶ [قانون اساسی] برمی‌گردد.

نماینده اقتصاددان مردم تهران در مجلس با اعلام اینکه این ماجرا در دولت گذشته هم سابقه دارد، توضیح داد: آقای احکدی نژاد هم در دوره خودش به همین اصل استناد کرد و برای مقام معظم رهبری نامه نوشت.

توکلی افزود: جلسه‌ای هم به‌دستور رهبری تشکیل شد که سه نفر از مجلس، سه نفر از دانشگاه، سه نفر از شورای نگهبان و سه نفر از دفتر رهبری بودند و ۱۸ جلسه دعاوی آقای احمدی نژاد را بررسی می کردند و به اتفاق این دعاوی رد شد.

وی در پایان تصریح کرد: اصل ۱۲۶ می گوید که رئیس جمهوری مسئولیت امور برنامه و بودجه و امور استخدامی کشور را به‌طور مستقیم بر عهده دارد و می تواند اداره آنها را به عهده دیگر بگذارد؛ از این بند استنتاج کردند که مسئولیت تصویب برنامه توسعه به عهده دولت است؛ در حالی که اینجا اجرای آن را بر عهده دولت گذاشته است،‌ نه قانونگذاری را.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: