تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۰۸ - ۲۱:۲۰ کد مطلب 98525

نصب دکمه اعلام مزاحمت روی گوشی‌های هندی

دولت هند افزوده شدن دکمه‌ای خاص به تمامی گوشی های هوشمند عرضه شده در هند برای اعلام مزاحمت و زورگیری خیابانی را از ابتدای سال ۲۰۱۷ الزامی کرد.   به گزارش مشرق، بنا بر اعلام وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات هند، کمک به زنان در معرض خطر و تجاوز در محیط های عمومی، از جمله […]

دولت هند افزوده شدن دکمه‌ای خاص به تمامی گوشی های هوشمند عرضه شده در هند برای اعلام مزاحمت و زورگیری خیابانی را از ابتدای سال ۲۰۱۷ الزامی کرد.

  به گزارش مشرق، بنا بر اعلام وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات هند، کمک به زنان در معرض خطر و تجاوز در محیط های عمومی، از جمله مهم‌ترین اهداف اجرای این طرح اعلام شده است.
 
زنان و دیگر افراد در معرض خطر و مزاحمت با فشردن این دکمه می توانند به سرعت با شماره یا شماره های اضطراری که خود آن را تعیین می کنند تماس گرفته و فرد مخاطب را از مشکل موجود مطلع کنند. در واقع فشردن این دکمه به معنای مطلع شدن پلیس و دوستان و اقوام نزدیک فرد از یک مشکل امنیتی جدی برای فرد تماس گیرنده است.
 
وزیر ارتباطات هند با ارسال پیامی در توییتر در این مورد گفته است: تضمین امنیت زنان از طریق فناوری به معنای توانمندسازی دیجیتال و مولفه ای مهم برای هند دیجیتال است.
 
وی افزوده شدن سیستم موقعیت یاب مکانی به تمامی گوشی ها در هند را هم از ابتدای سال ۲۰۱۸ ضروری اعلام کرده و می گوید از این طریق به راحتی می توان موقعیت افراد در معرض مزاحمت و زورگیری را شناسایی کرد.
 
طی سال های اخیر خشونت علیه زنان در اماکن عمومی در هند به طرز چشمگیری افزایش یافته و دهها مورد تجاوز به بانوان در این کشور رخ داده که برخی از آنها به مرگ دردناک قربانیان انجامیده است.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: