تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۰۸ - ۲۲:۲۳ کد مطلب 98547

تازه‌ترین آمار از تلفات نظامی آل‌سعود در یمن

یک عضو حزب کنگره ملی یمن تأکید کرد عربستان در طول بیش از یک سال جنگ‌‌افروزی به هیچ‌یک از اهدافش به‌سبب ایستادگی ملت یمن نرسید و شکست‌های بزرگی که متحمل شد، این رژیم را به توقف جنگ وادار کرد که ۴۵۰۰ نظامی‌اش به هلاکت رسیده‌اند. به گزارش پایگاه ۵۹۸ به نقل از تسنیم، عبده محمد […]

یک عضو حزب کنگره ملی یمن تأکید کرد عربستان در طول بیش از یک سال جنگ‌‌افروزی به هیچ‌یک از اهدافش به‌سبب ایستادگی ملت یمن نرسید و شکست‌های بزرگی که متحمل شد، این رژیم را به توقف جنگ وادار کرد که ۴۵۰۰ نظامی‌اش به هلاکت رسیده‌اند.

به گزارش پایگاه ۵۹۸ به نقل از تسنیم، عبده محمد الجندی از اعضای مطرح حزب کنگره ملی یمن تأکید کرد عقب‌نشینی سعودی‌ها و توقف تجاوزاتشان به‌سبب شکست‌ها و خسارت‌های بزرگی است که متحمل شده‌اند.

وی افزود بیش از ۴۵۰۰ نظامی سعودی در طول بیش از یک سال جنگ علیه یمن به هلاکت رسیده‌اند و نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی انصارالله هم چندین شهر سعودی را به کنترل خود درآورده و بیش از ۳۵۰ دستگاه تانک و نفربر زرهی سعودی را به غنیمت گرفتند.

وی گفت عربستان در طول بیش از یک سال جنگ به هیچ نتایج و  دستاوردی در یمن به‌سبب ایستادگی ملت یمن و همبستگی آنها در برابر متجاوزان سعودی و آنچه  ائتلاف عربی خوانده می‌شود، دست نیافت، هرچند هزاران مزدور را از داخل و خارج یمن با صرف میلیاردها دلار جذب کرد،‌ ولی ناکام ماند.

الجندی افزود حدود ۴۰۰ هزار مزدور از طرفداران عبدربه منصور هادی پس از ایستادگی ملت یمن و حمایت آنها از ارتش و کمیته‌های مردمی انصارالله در برابر طمع‌ورزی‌ها و دخالت‌های عربستان به این کشور گریختند که این مسئله، ریاض را وادار کرد از آنها دست بکشد و آنها را به‌خاطر شکست و ناکامی در یمن سرزنش کرد.

وی که با یک رسانه عراقی گفت‌وگو می‌کرد،‌ گفت نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی توانستند طی چند ماه اخیر با پیشروی در داخل عربستان، شهر الربوعه را به‌طور کامل به کنترل خود درآورند و در طول یک سال هم شهرهای نجران، الجیزان و عسیر در محاصره کامل ارتش یمن و کمیته‌های مردمی قرار داشت.

وی گفت محاصره شهرهای سعودی و هلاکت نظامیانش و خسارت‌های رژیم آن را وادار به پذیرش مذاکرات و تسلیم در برابر خواسته‌های یمنی کرده است، یمنی‌ها اجازه دخالت به هیچ کس را در امور داخلی خود نمی‌دهند.

از سوی دیگر المیادین گزارش داد هیئت ملی یمن شامل انصارالله و متحدانش در مذاکرات کویت، به ولد الشیخ نماینده سازمان ملل در امور یمن درباره ادامه نقض آتش‌بس از سوی عربستان و تجاوزات رژیم اعتراض کرد.

شبکه المسیره هم از کشته شدن شماری از مزدوران عربستان در استان مأرب خبر داد. بر اساس این گزارش نیروهای ارتش یمن و کمیته‌های مردمی حمله گسترده مزدوران به‌سمت منطقه هیلان در استان مأرب را با شکست روبه‌رو کردند که در نتیجه شماری از متجاوزان کشته شدند.

یک منبع یمنی با بیان این مطلب تأکید کرد نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی در جبهه‌های مختلف برای مقابله با تجاوزات احتمالی مزدوران در آمادگی کامل قرار دارند.

با وجود اعلام آتش‌بس از ۱۱ آوریل جاری (بیش از دو هفته)، مزدوران سعودی بارها آن را نقض کرده‌‌اند، با این حال رژیم سعودی در پی شکست‌ها و ناکامی‌های متعدد در جنگ یمن مجبور به پذیرش آتش‌بس و توقف تجاوزات هوایی خود شده است،‌ هرچند هر از چند گاهی جنگنده‌های رژیم با تجاوز به برخی شهرهای یمن، آن را نقض می‌کنند.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: