تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۰۸ - ۲۲:۴۱ کد مطلب 98565

بسته شدن مرز حسکه سوریه با عراق

همزمان با توقف درگیری ها میان شبه نظامیان کرد و ارتش سوریه در شهر قامشلی واقع در شمال استان حسکه سوریه، منابع میدانی از انسداد گذرگاه مرکزی “سمالکا” از سوی مسئولان کرد عراقی خبر داده اند. گروه بین الملل مشرق-  همزمان با توقف درگیری ها میان شبه نظامیان کرد و ارتش سوریه در شهر قامشلی […]

همزمان با توقف درگیری ها میان شبه نظامیان کرد و ارتش سوریه در شهر قامشلی واقع در شمال استان حسکه سوریه، منابع میدانی از انسداد گذرگاه مرکزی “سمالکا” از سوی مسئولان کرد عراقی خبر داده اند.

گروه بین الملل مشرق-  همزمان با توقف درگیری ها میان شبه نظامیان کرد و ارتش سوریه در شهر قامشلی واقع در شمال استان حسکه سوریه، منابع میدانی از انسداد گذرگاه مرکزی “سمالکا” از سوی مسئولان کرد عراقی خبر داده اند.

بسته شدن مرز حسکه سوریه با عراق

بنابر این گزارش، در واکنش به بسته شدن گذرگاه مرزی سمالکا، در مرز سوریه – کردستان عراق برخی ساکنین مناطق مرزی استان حسکه سوریه با عراق دست به اعتراض زده و از مقامهای عراقی خواسته اند این گذرگاه مرزی را بازگشایی کنند. گذرگاه سمالکا در مرز استان کردستان عراق با سوریه از روز ۱۶ مارس ۲۰۱۶ به دستور شخص مسعود بارزانی مسئول اجرایی استان کردستان عراق بسته شده است. بسته شدن این گذرگاه مرزی تاثیر زیادی بر وضعیت معیشت کردهای سوریه خصوصا در استان حسکه خواهد داشت. 

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: