تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۰۸ - ۱۸:۲۵ کد مطلب 98567

سقوط جنگندهF7 نهاجا

ساعتی پیش رسانه‌ها، خبری را منتشر کردند مبنی بر اینکه یک فروند جنگنده “F-7” نهاجا در “نائین” سقوط کرد.

به گزارش میدان۷۲، ساعتی پیش رسانه ها، خبری را منتشر کردند مبنی بر اینکه یک فروند جنگنده “F-7” نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در “نائین” سقوط کرد.

به نظر می رسد، نقص فنی یکی از نکاتی بوده که در سقوط هواپیماها و جنگنده های  جمهوری اسلامی ایران در چند سال اخیر مطرح شده و با توجه به اینکه  “F-7” یک جنگنده  قدیمی بوده احتمالا در زمینه اورهال هواپیما اقدام لازم انجام نشده است.

**شرح سانحه هوایی در “اصفهان”

یک فروند هواپیمای  “F-7” که با دو نفر سرنشین ساعت ۹:۱۵ دقیقه صبح امروز از پایگاه هشتم شکاری اصفهان برای پرواز آموزشی برخاسته بود ساعت ۹:۵۸ دقیقه دچار حادثه شد و در حوالی شهرستان “نائین” سقوط کرد.

جنگنده

جنگنده

این هواپیما که خلبان و کمک‌خلبان آن خوشبختانه با  “اجکت کردن”  از سانحه نجات یافتند در ۴۰ کیلومتری  “نائین”  در حوالی “روستای کُجان”  با کوه برخورد کرده و منهدم شده است.

بر اساس اعلام منابع آگاه مقصد این هواپیما میدان تیر “انارک”  بوده و به دلیل اینکه منطقه برخورد غیرمسکونی بوده و با توجه به نجات جان سرنشینان حادثه تلفات جانی نداشته است.  بر اساس مشاهدات میدانی خبرنگاران این حادثه ناشی از نقص فنی در این پرواز صورت پذیرفته است.

**جنگنده  ” اف ۷”

در حقیقت جنگنده  “F-7” یک هواپیمای مهندسی معکوس شده از جنگنده های کلاس  “میگ”  است.  سایت میلیتاری فکتوری (Military Factory) درباره این جنگنده عنوان داشت: “F-7” نسخه کپی شده جنگنده “میگ ۲۱” بوده و دارای قابلیت های ویژه ای است.

چرا جنگنده

این سایت ادامه داد: از جنگنده  “F-7”  ساخت جمهوری خلق چین دست کم ۲۴۵۰ فروند ساخته شده  است. جنگنده مذکور با طول قریب به ۱۵ متر، عرض بیش از ۸ متر، ظرفیت یک خدمه را دارد.
سایت میلیتاری فکتوری (Military Factory) با اشاره به اینکه این جنگنده با  وزن ۹ هزار و ۱۰۰ کیلوگرم  می تواند انواع سلاح ها را حمل کند عنوان داشت: این جنگنده دارای موتور توربوجت “لیانگ دبلیو پی” است.

 

 

 

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: