تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۰۹ - ۰۰:۵۵ کد مطلب 98621

تبریک دیرهنگام ولیعهد سعودی به پسر پادشاه

ولی‌عهد سعودی پس از گذشت یک روز از رسانه‌ای شدن “برنامه اقتصادی ۱۵ ساله موسوم به راهبرد ۲۰۳۰ عربستان، سرانجام تدوین این برنامه را به پسر پادشاه این کشور تبریک گفت. به گزارش مشرق، محمد بن نایف ولیعهد عربستان سرانجام روز سه شنبه در صفحه شخصی خود در توئیتر نوشت: به مناسبت تدوین راهبرد ۲۰۳۰ […]

ولی‌عهد سعودی پس از گذشت یک روز از رسانه‌ای شدن “برنامه اقتصادی ۱۵ ساله موسوم به راهبرد ۲۰۳۰ عربستان، سرانجام تدوین این برنامه را به پسر پادشاه این کشور تبریک گفت.

به گزارش مشرق، محمد بن نایف ولیعهد عربستان سرانجام روز سه شنبه در صفحه شخصی خود در توئیتر نوشت: به مناسبت تدوین راهبرد ۲۰۳۰ عربستان، به کشور و هموطنانم تبریک می گویم.

بن نایف افزود: محمد بن سلمان جانشین من و وزیر دفاع عربستان، برادر و “دست راست” من است.

محمد بن سلمان یک روز قبل از تبریکِ توئیتری محمد بن نایف، برنامه اقتصادی ۱۵ سال آینده عربستان را رسانه ای کرده بود. بن سلمان اعلام کرده که برنامه اقتصادی ۱۵ سال آینده عربستان با هدف جایگزین کردن درآمدهای سرمایه گذاری به جای اتکاء به درآمدهای نفتی تدوین شده است.

راهبرد ۲۰۳۰ عربستان – آن گونه که مقامات سعودی می گویند- شامل موارد ذیل است: تأسیس بزرگترین صندوق سرمایه گذاری جهان برای سرمایه گذاری در داخل و خارج عربستان، خصوصی سازی شرکت نفتی آرامکو و دیگر شرکت های دولتی و افزایش میزان مشارکت شرکت های خصوصی در امور اقتصادی کشور از ۴۰ درصدِ کنونی به دو سوم (بیش از ۶۵ درصد)، توسعه صنایع غیرنفتی از جمله گردشگری و  اکتشافات معدنی برای درآمدزایی بیشتر،  کاستن از میانگین بیکاری به روش هایی همچون ایجاد یک میلیون فرصت شغلی در ۴ سال آینده و افزودن تعداد حجاج خانه خدا از  ۳ میلیون نفر در سال به ۳۰ میلیون نفر در سال تا سال ۲۰۳۰ .  

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: