تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۰۹ - ۰۱:۵۹ کد مطلب 98643

قطر تروریست به سوریه اعزام می‌کند

یکی از اعضای تونسی باند جذب و اعزام تروریست‌ها به سوریه، اعلام کرد که قطر در مقابل پول جوانان را برای جنگ علیه دولت سوریه به این کشور می‌فرستد. به گزارش پایگاه ۵۹۸ به نقل از فارس، شاهدان عینی از نقش قطر در اعزام تروریست‌ها به سوریه خبر می‌دهند. به گزارش وبگاه خبری «مجله مباشر» […]

یکی از اعضای تونسی باند جذب و اعزام تروریست‌ها به سوریه، اعلام کرد که قطر در مقابل پول جوانان را برای جنگ علیه دولت سوریه به این کشور می‌فرستد.

به گزارش پایگاه ۵۹۸ به نقل از فارس، شاهدان عینی از نقش قطر در اعزام تروریست‌ها به سوریه خبر می‌دهند.

به گزارش وبگاه خبری «مجله مباشر» تونس، یک شهروند تونسی ۳۶ ساله به نام «بلیغ» در اعترافی، گفت که قطر تروریست‌ها را به سوریه می‌فرستد.

بلیغ در گفت‌وگو با شبکه تونسی «الحوار» اعلام کرد که وی برای بهبود وضعیت مادی خود، بر اساس قرارداد کاری با حقوق ۴۰۰۰ دینار به قطر سفر می‌کند، ولی متوجه می‌شود که در یک باند اعزام و انتقال جوانان برای جنگ در سوریه استخدام شده است.


«بلیغ» شهروند تونسی

 

این شهروند تونسی افزود، در مقابل کار برای این باند، ماهیانه ۳۰۰۰ هزار دلار پول دریافت می‌کرد.

بلیغ همچنین گفت: قطر گذرگاه مخفی برای انتقال جوانان جهت ملحق شدن به گروه‌های تکفیری در سوریه است.

بنا بر آمارهای رسمی دولت تونس، تعداد زیادی از شهروندان این کشور به گروه‌های تروریستی داعش و القاعده در سوریه، عراق و لیبی ملحق شده‌اند.

وزارت کشور تونس سال گذشته از خروج نزدیک به سه هزار شهروند تونسی طی پنج سال گذشته برای پیوستن به گروه‌های تروریستی  در سوریه و عراق خبر داده بود (جزئیات بیشتر).

بر اساس آمارها و گزارش‌های دولت آمریکا نزدیک به ۱۵۰۰ تبعه تونسی به داعش در شهر «سرت» لیبی ملحق شده‌اند.

منابع خبری آگاه عربی، این هفته (شنبه) از وجود توافقی محرمانه بین تونس و لیبی درباره تحویل شماری از تروریست‌ها به تونس خبر دادند (جزئیات بیشتر).

پیشتر هیلاری کلینتون نامزد اصلی انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۲۰۱۶ اعلام کرده بود، عربستان، قطر و دیگر کشورهای عربی باید از حمایت مالی شهروندانشان از گروه‌های تروریستی، جلوگیری کنند (جزئیات بیشتر).

کشورهایی مانند عربستان، قطر و ترکیه حتی از تروریست‌ها در آفریقا و مصر حمایت می‌کنند.

سال گذشته دادگاهی مصری در اعتراض به حمایت ترکیه و قطر از تروریست‌ها، اعلام کرد دادخواست متهم کردن این دو کشور به حمایت از تروریسم در مصر را بررسی می‌کند(جزئیات بیشتر).

Let’s block ads! (Why?)

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: