تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۰۹ - ۰۶:۳۹ کد مطلب 98719

تلاش مخالفان دولت ونزوئلا برای برکناری مادورو

مخالفان دولت ونزوئلا در تلاش هستند با برگزاری یک همه پرسی رئیس جمهور این کشور را برکنار کنند. به گزارش مشرق به نقل از خبرگزاری فرانسه، هنریکه کاپریلس یکی از رهبران مخالفان دولت ونزوئلا اعلام کرد همه پرسی درباره برکناری نیکلاس مادورو رئیس جمهوری این کشور احتمالا اواخر نوامبر برگزار خواهد شد. وی این سخنان […]

مخالفان دولت ونزوئلا در تلاش هستند با برگزاری یک همه پرسی رئیس جمهور این کشور را برکنار کنند.

به گزارش مشرق به نقل از خبرگزاری فرانسه، هنریکه کاپریلس یکی از رهبران مخالفان دولت ونزوئلا اعلام کرد همه پرسی درباره برکناری نیکلاس مادورو رئیس جمهوری این کشور احتمالا اواخر نوامبر برگزار خواهد شد.

وی این سخنان را درحالی بیان کرد که جمع آوری امضا برای آغاز این روند هم اکنون آغاز شده است.

فرماندار ایالت میراندا و نامزد ناکام انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۴ ونزوئلا در گفتگو با رادیو «اکسیتوس اف ام» گفت اگر کشور برای تصمیم گیری درباره مسیر دموکراسی بسیج شود و دولت را به پذیرش همه پرسی درباره برکناری رئیس جمهوری همان گونه که در قانون اساسی پیش بینی شده است ،ملزم کند، در آن هنگام همه پرسی را می توان اواخر نوامبر یا اوایل دسامبر برگزار کرد.

بر این اساس از سه شنبه تصاویری در توییتر منتشر شد که صف های طولانی را از ساکنان در مکان های مختلف جمع آوری امضا که مخالفان در این کشور برپا کرده اند، نشان می دهد.

 هنریکه کاپریلس گفت در آخرین انتخابات ریاست جمهوری با فاصله ناچیزی از مادورو شکست خورد. وی افزود همه پرسی برای برکناری رئیس جمهوری سازوکاری برای پیشگیری از انفجار اجتماعی در فضای نارضایتی فزاینده در برابر بحران وخیم ا قتصادی و انرژی است که این کشور را در برگرفته است.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: