تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۰۹ - ۰۸:۰۳ کد مطلب 98741

موگرینی: آماده گسترش همکاری با روسیه در قطب شمال هستیم

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت بروکسل برای گسترش همکاری با روسیه در قطب شمال آماده است. به گزارش مشرق به نقل از خبرگزاری فرانسه، فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا اعلام کرد این اتحادیه آماده است با وجود تنش های بین بروکسل و مسکو ،همکاری خود را با روسیه درباره آینده قطب شمال […]

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت بروکسل برای گسترش همکاری با روسیه در قطب شمال آماده است.

به گزارش مشرق به نقل از خبرگزاری فرانسه، فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا اعلام کرد این اتحادیه آماده است با وجود تنش های بین بروکسل و مسکو ،همکاری خود را با روسیه درباره آینده قطب شمال گسترش دهد.

وی که در جمع خبرنگاران سیاست جدید مشترک اتحادیه اروپا برای قطب شمال را ارائه می کرد، گفت این به نفع اتحادیه اروپا است که بیش از این با همه بازیگران از جمله روسیه درباره قطب شمال همکاری کند.

موگرینی گفت اتحادیه اروپا قطب شمال را نمونه ای از همکاری منطقه ای و بین المللی سازنده می داند و می خواهد این همکاری گسترش یابد. وی افزود قطب شمال نه فقط ظرفیت گسترده ای بلکه چالش بسیاری مهمی است که باید درباره آن با هم گفتگو کنیم.

کمیسیون اروپا در بیانیه ای درباره قطب شمال پیشنهاد کرد اقدامات اروپایی در این منطقه در زمینه هایی مانند گرم شدن آب و هوا ،‌محیط زیست ، انرژی و یا همچنین صیادی، قانونمند شود.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: