تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۰۹ - ۰۹:۱۶ کد مطلب 98745

دی‌میستورا: آتش‌بس سوریه، هر لحظه می‌تواند شکست بخورد

نماینده سازمان ملل متحد در امور سوریه بامداد پنجشنبه با بیان اینکه آتش‌بس سوریه هر لحظه ممکن است شکست بخورد از روسای جمهوری آمریکا و روسیه برای جلوگیری از این امر کمک خواست. به گزارش مشرق، استفان دی‌میستورا، نماینده سازمان ملل متحد در امور سوریه بامداد پنجشنبه با بیان این ادعا که آتش‌بس سوریه هر […]

نماینده سازمان ملل متحد در امور سوریه بامداد پنجشنبه با بیان اینکه آتش‌بس سوریه هر لحظه ممکن است شکست بخورد از روسای جمهوری آمریکا و روسیه برای جلوگیری از این امر کمک خواست.

به گزارش مشرق، استفان دی‌میستورا، نماینده سازمان ملل متحد در امور سوریه بامداد پنجشنبه با بیان این ادعا که آتش‌بس سوریه هر لحظه ممکن است شکست بخورد، از ولادیمیر پوتین و باراک اوباما، روسای جمهور روسیه و آمریکا برای جلوگیری از این پیشامد، کمک خواست. 

وی که در ژنو در جمع خبرنگاران صحبت می‌کرد، درباره آمریکا و روسیه گفت: «هیچ دلیلی وجود ندارد که هر دوی آنها (آمریکا و روسیه) که تا این اندازه برای موفقیت این ماجرا سرمایه سیاسی صرف کرده‌اند و هر دو از عدم افتادن سوریه به چرخه دیگری از جنگ منفعت دارند، قادر به احیای مجدد آنچه تا حالا ایجاد شده و هنوز هم زنده اما کم‌رمق است، نباشند.»

هیئت اصلی معارضان سوریه، دو هفته پیش در اعتراض به آنچه تشدید درگیری‌ها و کند شدن کمک‌رسانی بشردوستانه خوانده شد، مذاکرات ژنو را ترک کردند.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: