تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۰۹ - ۱۲:۱۵ کد مطلب 98774

طرح کارت اعتباری کالا اجرایی شد

به گزارش پایگاه ۵۹۸ به نقل از فارس، محمد دیانی امروز در جمع خبرنگاران اظهارداشت: طرح فروش کالا با کارت اعتباری اجرایی شده و هفته گذشته اولین کارت‌ها برای خرید کالا فعال شدند. وی ادامه داد: طبق زمان‌بندی دولت اگر بازنشستگان و فرهنگیان مشمول این طرح در مدت یک ماه برای برخورداری از طرح کارت […]

به گزارش پایگاه ۵۹۸ به نقل از فارس، محمد دیانی امروز در جمع خبرنگاران اظهارداشت: طرح فروش کالا با کارت اعتباری اجرایی شده و هفته گذشته اولین کارت‌ها برای خرید کالا فعال شدند.

وی ادامه داد: طبق زمان‌بندی دولت اگر بازنشستگان و فرهنگیان مشمول این طرح در مدت یک ماه برای برخورداری از طرح کارت اعتباری کالا اقدام نکنند، افراد دیگری باید مشمول اجرای این طرح شوند.

دیانی تصریح کرد: بر این اساس قرار بود تا پایان فروردین‌ماه یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفر برای دریافت این کارت اقدام کنند، اما این اتفاق به طور کامل عملی نشد.

به گفته وی، قرار است به بازنشستگان تامین اجتماعی، بازنشستگان کشوری و همچنین فرهنگیان در هر بخش ۳۵۰ هزار عدد کارت اعتباری خرید کالا اعطاء شود، اما تاکنون در هر بخش کمتر از ۱۰۰ هزار نفر این کارت را دریافت کرده‌اند.

رئیس کانون انجمن‌های تولیدکنندگان لوازم خانگی، عدم اطلاع‌رسانی کافی به ذینفعان را دلیل اصلی این مسئله عنوان کرد و گفت: به دولت پیشنهاد داده‌ایم که در مورد مشمولان این طرح بازنگری کند و کارگروه اجرای طرح کارت اعتباری کالا در این زمینه تشکیل جلسه دهد.

وی با بیان اینکه اعتبار ۴ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومانی برای اجرای طرح فروش کالا با کارت اعتباری پیش‌بینی شده‌ است، گفت: اگر افراد مشمول این طرح تا پایان اردیبهشت‌ماه برای استفاده از کارت‌ها اقدام نکنند، نمی‌توانند از این کارت برخوردار شوند.

وی در ادامه از کاهش تعرفه ترجیحی واردات یخچال ایرانی به ترکیه از ۴۰ درصد به ۱۰ درصد خبرداد و گفت: در مورد بسیاری از محصولات لوازم خانگی باید تعدیل تعرفه صورت گیرد.

وی همچنین با اشاره به بازار ۲۰ هزار میلیارد تومانی لوازم خانگی در ایران، گفت: حدود ۱۵ هزار میلیارد تومان از این رقم به محصولات وارداتی اختصاص دارد که ۱۱ هزار میلیارد تومان آن سهم دو شرکت خارجی است.

دیانی ادامه داد: اگر برای ایجاد هر فرصت شغلی پایدار به ۱۰۰ میلیون تومان سرمایه‌گذاری نیاز داشته باشیم باید گفت که ۱۵ هزار میلیارد تومان فروش لوازم خانگی خارجی در کشور، سالانه ۱۵۰ هزار فرصت شغلی را از بین خواهد برد.

وی با اشاره به فعال بودن ۴۰ تا ۵۰ درصد ظرفیت صنعت لوازم خانگی کشور گفت: اگر تولیدکنندگان از منابع مالی ارزان قیمت برخوردار نشوند، نمی‌توانیم شاهد صادرات لوازم خانگی باشیم.

رئیس کانون انجمن‌های تولیدکنندگان لوازم خانگی در پایان در مورد بحث‌های مطرح شده مبنی بر واردات غیر رسمی یخچال فریزر توسط تولیدکنندگان داخلی به کشور، گفت: ۲ هزار دستگاه یخچال فریزر به کشور وارد شده بود که در واقع ثبت سفارش آنها به صورت واردات قطعه صورت گرفته بود، اما طرف خارجی برای اینکه هزینه کمتری بابت بسته‌بندی پرداخت کند، درب و بدنه بخچال فریزر را مونتاژ کرده بود، ولی کمپرسور و ۱۶ قطعه اصلی بر روی این محصولات نصب نشده بود که برخی این موضوع را به عنوان قاچاق اعلام کردند.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: