تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۰۹ - ۱۲:۳۵ کد مطلب 98781

«رضا ضراب» اتهام نقض تحریم‌های ایران را رد‌کرد

رضا ضراب، تاجر ایرانی – ترکیه‌ای که ماه گذشته در آمریکا به اتهام تلاش برای نقض تحریم‌های ایران دستگیر شده بود در اولین جلسه دادگاهش در برابر اتهامات مطرح‌شده اعلام بی‌گناهی کرد. به گزارش پایگاه ۵۹۸ به نقل از فارس، «رضا ضراب»، تاجر ایرانی – ترکیه‌ای روز چهارشنبه مقابل دادگاهی در نیویورک اتهامات درباره مخفی […]

رضا ضراب، تاجر ایرانی – ترکیه‌ای که ماه گذشته در آمریکا به اتهام تلاش برای نقض تحریم‌های ایران دستگیر شده بود در اولین جلسه دادگاهش در برابر اتهامات مطرح‌شده اعلام بی‌گناهی کرد.

به گزارش پایگاه ۵۹۸ به نقل از فارس، «رضا ضراب»، تاجر ایرانی – ترکیه‌ای روز چهارشنبه مقابل دادگاهی در نیویورک اتهامات درباره مخفی کردن مبادلات مالی‌اش از بانک‌های آمریکا که ناقض تحریم‌های ایران است را وارد ندانست و در برابر آنها اعلام بی‌گناهی کرد.

«ضراب»، بنا به اعلام وزارت دادگستری آمریکا ماه گذشته در شهر «میامی» دستگیر شد. دادستان‌های فدرال «منهتن»، علیه او به اتهام ارتکاب چهار فقره جرم، از جمله توطئه برای کلاهبرداری بانکی و پولشویی کیفرخواست صادر کرده‌اند. این اتهامات، در صورت احراز جرم، می‌تواند تا ۷۵ سال محکومیت حبس به همراه داشته باشد.

وی روز چهارشنبه برای اولین بار همراه با وکیلش «بنیامین برافمن» مقابل دادگاه فدرال منهتن نیویورک حاضر شد. «برافمن» بعد از جلسه دادگاه به خبرنگاران گفت که مورد آقای ضراب، «بسیار قابل دفاع» است.

دادگستری آمریکا علاوه بر رضا ضراب دو نفر دیگر را هم به اتهام مشارکت در مبادلات مالی چند صد میلیون دلاری که ناقض تحریم‌های ایران بوده متهم کرده است. این دو نفر به نام‌های «کاملیا جمشیدی» و «حسین نجف‌زاده»، هنوز دستگیر نشده‌اند.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: