تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۰۹ - ۱۳:۳۰ کد مطلب 98805

جنایت جدید صهیونیست‌ها

به گزارش پایگاه ۵۹۸ به نقل از تسنیم، نظامیان رژیم اشغالگر در تازه ترین جنایت خود یک خواهر و برادر جوان فلسطینی را در حین عبور از گذرگاه قلندیا واقع در شمال قدس اشغالی به شهادت رساندند. به گزارش شبکه خبری فلسطین الیوم، صبح امروز چهارشنبه یک دختر و پسر جوان فلسطینی را در حین […]

به گزارش پایگاه ۵۹۸ به نقل از تسنیم، نظامیان رژیم اشغالگر در تازه ترین جنایت خود یک خواهر و برادر جوان فلسطینی را در حین عبور از گذرگاه قلندیا واقع در شمال قدس اشغالی به شهادت رساندند.

به گزارش شبکه خبری فلسطین الیوم، صبح امروز چهارشنبه یک دختر و پسر جوان فلسطینی را در حین عبور از گذرگاه قلندیا واقع در شمال قدس اشغالی هدف تیراندازی از سوی نظامیان صهیونیست قرار گرفته و به شهادت رسیدند.

منابع پزشکی گزارش دادند که هویت مریم صالح ابو اسماعیل شهیده فلسطینی شناسایی شد و هویت یک شهید دیگر هنوز مشخص نیست.

شاهدان عینی گفتند که نظامیان صهیونیست به طور گسترده به سمت این دختر و پسر جوان فلسطینی تیراندازی کردند که باعث زخمی شدن آنها و شهادتشان شد.

به دنبال این حادثه، نظامیان صهیونیست اطراف گذرگاه را بسته و شهروندان را به ترک این گذرگاه وادار کردند.
سخنگوی پلیس رژیم صهیونیستی مدعی شد که این دو جوان با خود چاقو حمل می کردند و قصد حمله به سمت نیروهای اشغالگر را داشتند.

برخ منابع فلسطینی نیز گزارش دادند که این دو شهید خواهر و برادر به نام «مریم صالح حسن ابو اسماعیل» (۲۴ ساله) و برادر وی «رئوف ابو اسماعیل» هستند.

عریقات: پس از اتمام رایزنی‌ها پرونده شهرک سازی اسرائیل را به شورای امنیت می‌بریم

دبیر کل کمیته اجرایی سازمان آزادی بخش فلسطین (ساف) امروز چهارشنبه اعلام کرد که فلسطین در آینده نزدیک پیش نویس طرحی را در خصوص شهرک سازی رژیم صهیونیستی به شورای امنیت ارائه می کند.

صائب عریقات در مصاحبه با رادیو صدای فلسطین در واکنش به اخبار منتشر شده درباره به تعویق افتادن مراجعه فلسطین به شورای امنیت در خصوص شهرک سازی اسرائیل، گفت: زمانی برای مراجعه تعیین نشده بود که اکنون به تعویق افتاده باشد، آنچه بود پیش نویس طرحی از سوی کمیته عربی شامل اتحادیه عرب، اردن، مصر، مغرب، کویت و فلسطین است و بررسی ها در این باره نیز ادامه دارد.

وی افزود: در صورت تکمیل رایزنی ها در آینده نزدیک پیش نویس این طرح را به شورای امنیت خواهیم برد و فرانسه نیز تاکید دارد که شهرک سازی غیر قانونی و بر خلاف قانون بین المللی است و مشورت ما در این باره نیز ادامه دارد.

روزنامه صهیونیستی هاآرتص اخیرا نوشت که تشکیلات خودگردان بخاطر اینکه ضربه ای به طرح صلح فرانسه وارد نشود، از تصمیم خود مبنی بر تنظیم دادخواست علیه شهرک سازی رژیم صهیونیستی در شورای امنیت صرف نظر کرده است.

این روزنامه افزود که تشکیلات خودگردان همچنین از خواسته قبلی خود از شورای امنیت برای اعمال فشار بر رژیم صهیونیستی و واداشتن آن برای بازگشت به میز مذاکرات سازش عقب نشینی کرده است.

فرانسوا اولاند رئیس جمهور فرانسه طرحی را به منظور ازسرگیری و پیشبرد مذاکرات سازش میان طرفین فلسطینی و صهیونیستی در ماه فوریه گذشته ارائه داده بود.

اولاند فرستاده ویژه خود را راهی رام الله و قدس اشغالی کرد تا این طرح را با آن ها مورد بحث و بررسی قرار دهد. وی همچنین از محمود عباس و بنیامین نتانیاهو نیز برای گفتگو پیرامون این طرح برای سفر به پاریس دعوت کرده است.

جهاد اسلامی: انتفاضه فلسطین به سمت عملیات مسلحانه پیش می رود

یک رهبر جنبش جهاد اسلامی فلسطین تاکید کرد که انتفاضه قدس شاهد گسترش عملیات های مقاومتی علیه رژیم صهیونیستی است که از قدرت نظامی بی رویه علیه فلسطینیان استفاده می کند.

خضر حبیب تاکید کرد که انتفاضه قدس به سمت عملیات های مسلحانه ترسناک تر برای رژیم صهیونیستی و شهرک نشینان صهیونیست پیش می رود و آرامش حاکم بر انتفاضه حوادث غافلگیر کننده ای را طی روزهای آینده به همراه خواهد داشت.

وی افزود تصمیمات ظالمانه و سختگیرانه رژیم صهیونیستی علیه فلسطینیان ساکن کرانه باختری و باریکه غزه و استفاده از سیاست اعدام میدانی علیه زنان و کودکان و جوانان فلسطینی نمی تواند باعث سرکوب انتفاضه شود، بلکه منجر به افزایش قدرت و ابتکار عمل فلسطینی ها در واکنش به تجاوزات ارتش صهیونیستی می شود.

حبیب تاکید کرد که انتفاضه قدس نقطه عطف مهمی در تاریخ مساله فلسطین بود؛ چرا که عملیات های مقاومتی پس از شکست تمامی تلاش های دشمن صهیونیستی و بر باد رفتن آرزوهای تشکیلات رام الله برای موفقیت این تلاش ها، همچنان ادامه دارد.

وی با اشاره به اینکه انتفاضه قدس هنوز با موانع بزرگی در کرانه باختری مواجه است، تصریح کرد که فقدان اجماع ملی و حمایت از انتفاضه یکی از دلایل کاهش عملیات های مقاومتی در برهه کنونی است و اگر طرف های فلسطینی بر سر حمایت از انتفاضه به توافق می رسیدند، ما شاهد تشدید این عملیات ها بودیم.

این رهبر جنبش جهاد اسلامی فلسطین درباره بی توجهی محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین نسبت به انتفاضه قدس تاکید کرد که «ابو مازن اعتقادی به عملیات های مقاومتی ندارد و سیاست مذاکره را که شکست خورده بودن آن عملا ثابت شده است، در پیش گرفته است و با انتفاضه مبارزه می کند.»

خضر حبیب تصریح کرد که اظهارات مقامات تشکیلات خودگردان درباره توقف عملیات های قهرمانانه علیه رژیم صهیونیستی یکی از دلایل اصلی “کشتن” روح ملی جوانان فلسطینی در کرانه باختری و تضعیف انتفاضه است.

وی افزود:«تشکیلات رام الله موافق تشدید انتفاضه نیست به خصوص اینکه این انتفاضه تهدیدی برای موجودیت و تداوم بقای آن است.»

۱۰ روز قبل بیش از ۲۰ صهیونیست در جریان عملیات انفجار اتوبوس صهیونیستی در قدس اشغالی که مسئولیت آن را جنبش مقاومت اسلامی “حماس” بر عهده گرفت، زخمی شدند و “عبد الحمید ابو سرور” مجری عملیات نیز بر اثر شدت جراحات وارده جان خود را از دست داد. روزنامه معاریو با اشاره به همین عملیات، از افزایش طراحی عملیات های مقاومتی توسط جنبش حماس طی ماه های اخیر خبر داد و اعلام کرد که این جنبش برای اجرای ۲۵ مورد عملیات اسارت نظامیان صهیونیست و ۱۵ عملیات مقاومتی برنامه ریزی کرده بود که این رژیم با کمک تشکیلات خودگردان فلسطین جلوی آنها را گرفته است.

یورش مجدد صهیونیست‌ها به مسجد الاقصی

گروه های شهرک نشینان صهیونیست امروز چهارشنبه نیز در ادامه یورش های خود به مسجد الاقصی بار دیگر به این مسجد یورش بردند.

بر اساس این گزارش، شهرک نشینان صهیونیست امروز چهارشنبه نیز به صورت گروهی به مسجد الاقصی یورش بردند و نمازگزاران فلسطینی حاضر در مسجد نیز با سر دادن شعارهای الله اکبر سعی کردند با این شهرک نشینان مقابله کنند.

از سوی دیگر نیروهای اشغالگر اقدامات خود علیه نمازگزاران و طلاب علم را تشدید کرده و کارت های جوانان و زنان را در حین ورود به مسجد الاقصی مصادره کردند.

حمله محدود نیروهای اشغالگر به شرق البریج

منابع فلسطینی گزارش دادند که چند خودروی رژیم اشغالگر صبح امروز چهارشنبه به صورت محدود به شرق اردوگاه البریج در مرکز نوار غزه یورش بردند.

شاهدان عینی گفتند که خودروهای زرهی رژیم اشغالگر تا چند متری اراضی زراعی فلسطینیان در شرق البریج یورش آورده و شروع به خاکبرداری کردند.

بر پایه این گزارش، بولدوزرهای رژیم صهیونیستی از زمان پایان جنگ سال ۲۰۱۴ منطقه مرزی شرق نوار غزه را ترک نکردند و به بهانه جستجوی تونل های مقاومت در این منطقه حضور دارند.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: