تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۰۹ - ۱۳:۲۹ کد مطلب 98808

مشاور ترامپ: قدرت هسته‌ای اسرائیل برخلاف ایران،خطرناک نیست

مشاور نامزد جمهوری خواه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا ادعا کرد که قدرت هسته‌ای اسرائیل برخلاف قدرت هسته‌ای ایران، خطری برای امنیت جهان نیست.  به گزارش مشرق، ولید فارس مشاور دونالد ترامپ نامزد جمهوری خواه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا ادعا کرد: قدرت هسته‌ای اسرائیل برخلاف قدرت هسته‌ای ایران، خطری برای امنیت جهان نیست. ولید فارس مشاور […]

مشاور نامزد جمهوری خواه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا ادعا کرد که قدرت هسته‌ای اسرائیل برخلاف قدرت هسته‌ای ایران، خطری برای امنیت جهان نیست.

 به گزارش مشرق، ولید فارس مشاور دونالد ترامپ نامزد جمهوری خواه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا ادعا کرد: قدرت هسته‌ای اسرائیل برخلاف قدرت هسته‌ای ایران، خطری برای امنیت جهان نیست.

ولید فارس مشاور عرب تبار دونالد ترامپ در مصاحبه با روزنامه الحیات چاپ لندن، درباره مواضع سیاسی و غیر سیاسی ترامپ از جمله در ارتباط با ایران و حزب الله، سخن گفت. ولید فارس در این مصاحبه با اشاره به سیاست ترامپ در قبال عربها گفت: ترامپ خواستار ائتلاف عربی آمریکایی خواهد شد تا در برابر ایران، از شرکای میانه روی عرب خود که نماینده واقعی مردم هستند، حمایت کند، به این معنی که هر گونه تجاوزی به یکی از این کشورها، تجاوز به آمریکا خواهد بود، با این حال این کشورها باید بخشی از هزینه ها را پرداخت کنند.

وی در پاسخ به سوالی درباره سلاح حزب الله هم گفت موضع ترامپ ادامه اجرای قطعنامه ۱۵۵۹ در لبنان است، یعنی همه شبه نظامیان باید سلاح خود را کنار بگذارند و سلاح فقط در اختیار ارتش لبنان باشد، چرا که حزب الله عنوان مقاومت را برای خود احتکار کرده و هم اکنون وارد جنگ سوریه شده و خطر جنگ منطقه ای را افزایش داده است، بنابر این باید سلاح خود را در اختیار ارتش لبنان قرار دهد تا از کشور حمایت کند.

ولید فارس در پاسخ به سوال دیگری درباره عاری سازی منطقه از سلاح هسته‌ای هم گفت: سیاست آمریکا مخالفت با گسترش سلاح هسته‌ای است هرچند برخی از کشورها خارج از باشگاه دارندگان سلاح هسته‌ای هستند و خطری برای امنیت بین الملل محسوب نمی شوند مانند هند، پاکستان و اسرائیل، اما برخی کشورها مانند ایران و کره شمالی، خطر و تهدیدی برضد جامعه بین الملل هستند.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: