تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۰۹ - ۱۵:۰۸ کد مطلب 98867

روسیه: داعش ۳۳ هزار نیروی رزمی دارد

یک مسئول سازمان اطلاعات روسیه تعداد نیروهای داعش در خاورمیانه را ۳۳ هزار تن عنوان کرد.  به گزارش مشرق به نقل از سایت شبکه خبری المیادین، سرگئی آفاناسیو، معاون مدیر اداره اطلاعات روسیه در کنفرانس امنیتی مسکو عنوان کرد:‌ در صورتی که دو گروه تروریستی داعش و القاعده در شمال آفریقا با یکدیگر متحد شوند […]

یک مسئول سازمان اطلاعات روسیه تعداد نیروهای داعش در خاورمیانه را ۳۳ هزار تن عنوان کرد.

 به گزارش مشرق به نقل از سایت شبکه خبری المیادین، سرگئی آفاناسیو، معاون مدیر اداره اطلاعات روسیه در کنفرانس امنیتی مسکو عنوان کرد:‌ در صورتی که دو گروه تروریستی داعش و القاعده در شمال آفریقا با یکدیگر متحد شوند می‌توانند ثبات کل قاره آفریقا را به خطر بیندازند.

وی در ادامه افزود: داعش در خاورمیانه حدود ۳۳ هزار نیرو از جمله ۱۹ هزار در عراق و ۱۴ هزار در سوریه دارد.

این مسئول روسی تاکید کرد: بیش از ۸۰۰ تروریست از چهار سال قبل تا کنون وارد آلمان شده‌اند و داعش توانسته است بیش از ۴ هزار نیرو از لیبی، مصر و تونس به نیروهای خود در لیبی اضافه کند.

وی در ادامه افزود: داعش تجهیزات مختلف از جمله تانک‌ها و سیستم‌های ضد زره و دفاع هوایی در اختیار دارد و تلاش می‌کند تا قبایل محلی را تحت سیطره خود در لیبی در آورد و دیگر کشورها را به درگیری بکشاند.

معاون مدیر اداره اطلاعات روسیه در کنفرانس امنیتی مسکو عنوان کرد: داعش توانسته کنترل ۲۵۰ کیلومتر از سواحل دریای مدیترانه در شهر سرت واقع در لیبی را به دست بگیرد و تعداد نیروهای وابسته به داعش در آسیای میانه به ۴۵۰۰ تن می‌رسد.

آفاناسیو در ادامه افزود: درجه تهدیدات تروریستی علیه اروپا به میزان بسیار زیادی افزایش یافته چرا که شاهد بازگشت نیروهای تروریستی به سرزمین‌هایشان هستیم. آنها می‌خواهند مواضع خود را در آسیای میانه با استفاده از اختلافات قومی و مذهبی تقویت کنند.

وی همچنین تاکید کرد: رهبران داعش و گروه‌های تندرو به ارتش سوریه و مخالفان سوری حمله می‌برند تا آتش‌بس را در این کشور با مشکل روبرو کنند.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: