تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۰۹ - ۱۵:۴۵ کد مطلب 98873

کرسی‌های بهارستان در کدام حوزه‌های انتخابیه تکمیل می‌شود؟ +جدول

انتخابات مجلس شورای اسلامی در ۵۵ حوزه انتخابیه؛ مرحله دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی فردا در ۵۵ حوزه انتخابیه از ۲۱ استان با رقابت ۱۳۶ نامزد برای کسب ۶۸ کرسی خانه ملت برگزار می شود. به گزارش مشرق، دومین مرحله انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی صبح فردا در ۵۵ حوزه انتخابیه در ۲۱ استان […]

انتخابات مجلس شورای اسلامی در ۵۵ حوزه انتخابیه؛

مرحله دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی فردا در ۵۵ حوزه انتخابیه از ۲۱ استان با رقابت ۱۳۶ نامزد برای کسب ۶۸ کرسی خانه ملت برگزار می شود.

به گزارش مشرق، دومین مرحله انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی صبح فردا در ۵۵ حوزه انتخابیه در ۲۱ استان کشور برگزار خواهد شد. در این انتخابات که تنور رقابت آن از نخستین دقایق بامداد دوم اردیبهشت ۹۵ آغاز شده بود، به تعیین تکلیف  ۶۸ کرسی باقی مانده بهارستان می پردازد.

در انتخابات فردا ۱۳۶ داوطلب حضور در دهمین دوره مجلس شورای اسلامی به رقابت خواهند پرداخت و طبق پیش بینی‌های مسئولین ستاد انتخابات کشور نهایتا ظرف دو روز نتایج نهایی این دور از انتخابات هم مشخص خواهد شد و با طی روال اداری تا قبل از ۷ خردادماه اعتبار نامه مابقی نمایندگان نیز از سوی وزارت کشور به مجلس ارسال خواهد شد.

در انتخابات فردا که مهلت تبلیغات آن طبق ماده ۵۶ قانون انتخابات هشت صبح امروز به پایان رسیده است، بیشترین شمار حوزه‌های مربوط به دو استان خوزستان و آذربایجان شرقی هر یک با ۶ حوزه انتخابیه است.

نکته قابل توجه در این دور از انتخابات این است که همچون مرحله اول از لیست‌های مورد تایید و حمایت دو جریان اصلی و رقیب انتخاباتی در کشور آنچنان برمی‌آید که اصولگرایان مجددا با اندکی اختلاف تعداد داوطلبی بیشتری را در کل حوزه های انتخابیه کشور به خود اختصاص داده‌اند.

مخاطبین می‌توانند به صورت دسته بندی شده حوزه های مختلف انتخاباتی فردا را همراه با تعداد کرسی های باقیمانده به صورت جدول زیر ملاحظه نمایند:

کرسی‌های بهارستان در کدام حوزه‌های انتخابیه تکمیل می‌شود؟ +جدول

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: