تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۰۹ - ۱۷:۴۵ کد مطلب 98956

آمد و شُد خارجی‌ها بالا، مشکلات ارزی پابرجا

رئیس جمعیت هلال احمر درباره چگونگی فرجام برجام برای نهاد بی‌طرفی همچون هلال احمر بر ادامه مشکلات سابق اقتصادی و تبادلات ارزی اشاره کرد و گفت: شاید آمد و شُد خارجی‌ها به ایران تسهیل و افزایش یافته است ولی مشکلات اقتصادی و ارزی پابرجا است. به گزارش پایگاه ۵۹۸، سید امیر محسن ضیایی در گفت‌وگو […]

رئیس جمعیت هلال احمر درباره چگونگی فرجام برجام برای نهاد بی‌طرفی همچون هلال احمر بر ادامه مشکلات سابق اقتصادی و تبادلات ارزی اشاره کرد و گفت: شاید آمد و شُد خارجی‌ها به ایران تسهیل و افزایش یافته است ولی مشکلات اقتصادی و ارزی پابرجا است.

به گزارش پایگاه ۵۹۸، سید امیر محسن ضیایی در گفت‌وگو با تسنیم، در پاسخ به این سؤال که آیا برجام واقعاً برای هلال احمر توانست فرجامی شود؟ اظهار داشت: البته روابط بین المللی ما به دلیل اینکه یک بخش غیر دولتی هستیم و طرف‌های مقابل ما بخش‌های غیر دولتی هستند طبیعی است که در آن زمینه خیلی مشکل نداشتیم، منتها در موضوعات استقبال از ارتباط با جمعیت هلال احمر ایران مقداری تسهیل شد.

ضیایی ادامه داد: بسیاری از صلیب سرخ‌ها و جمعیت‌های بزرگ بین المللی خودشان این مسئله را می‌گویند، مثلاً در دیدار با مسؤلان صلیب سرخ اسپانیا، عنوان کردند که در فضای بعد از برجام ارتباط‌ شان با ایران راحت‌تر شده است، به هر حال آنها هم محدودیت‌هایی داشتند و الان تا حدودی برداشته شده است.

رئیس جمعیت هلال احمر تصریح کرد: در ارتباط با نهادهای ایرانی نیز اگر خریدی از خارج از کشور داریم به علت همین مسائل بانکی مشکلات پابرجا است که مشکلات اقتصادی به حساب می‌آید که برای ما نیز وجود دارد. بالاخره مدتی با روابط بانکی بین المللی جدا بودیم و در طی این مدت‌ها روش‌ها و پروتکل‌هایی اضافه شده که آنها را ما باید اول انجام دهیم تا بتوانیم وصل شویم.

ضیایی خاطرنشان کرد: مثلاً در حوزه نفت؛ ما وقتی از بحث امورات فروش نفت در زمینه بین المللی فاصله گرفتیم خریداران نفت در جای دیگر و کسان دیگری را پیدا کردند، خلاصه این دو امر باید به هم بخورد و این زمان می‌برد، ولی امیدواریم که بتوانیم از این فضای پسابرجام استفاده کنیم.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: