تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۰۹ - ۱۷:۴۴ کد مطلب 98957

پرتاب ناموفق موشک بالستیک کره شمالی

کره جنوبی امروز پنجشنبه اعلام کرد که کره شمالی در دومین پرتاب موشک بالستیک مدل «موسودان» خود از نوع میان برد ناموفق بوده است. به گزارش پایگاه ۵۹۸ به نقل از ایرنا، ارتش کره جنوبی ساعتی پیش در بیانیه ای اعلام کرد که موشک مذکور ساعت ۶ و ۴۰ دقیقه بامداد امروز به وقت محلی […]

کره جنوبی امروز پنجشنبه اعلام کرد که کره شمالی در دومین پرتاب موشک بالستیک مدل «موسودان» خود از نوع میان برد ناموفق بوده است.

به گزارش پایگاه ۵۹۸ به نقل از ایرنا، ارتش کره جنوبی ساعتی پیش در بیانیه ای اعلام کرد که موشک مذکور ساعت ۶ و ۴۰ دقیقه بامداد امروز به وقت محلی پرتاب شده است.
کره تاکید کرده است که این موشک میان برد که احتمالا ۳۰۰ کیلومتر برد داشته چندین ثانیه پس از پرتاب منفجر شده و در آزمایش ناموفق مانده است.
خبرگزاری یونهاپ گزارش کرده است که ارتش های کره و آمریکا اکنون در حال ارزیابی دقیق داده ها در ارتباط با این موشک هستند.
این هفته گزارش شده بود که کره شمالی خود را برای پرتاب یک فروند موشک مدل موسودان آماده کرده است.
پیش بینی ها بر این بود که این پرتاب تا قبل از برگزاری اجلاس بزرگ حزب حاکم کارگر در ماه می انجام می شود.
کره شمالی در ماه جاری میلادی برنامه پرتاب موشکی موسودان را طراحی کرد و دو فروند از این موشک را در شهر بندری «وون سان» در شرق این کشور مستقر کرد.
چند روز بعد از اعلام این برنامه، خبرگزاری یونهاپ کره جنوبی و دیگر رسانه های گروهی منطقه گزارش کردند که در ۱۵ آوریل کره شمالی یکی از موشک های میان برد موسودان را پرتاب کرده است.
البته مدتی بعد وزارت دفاع کره تصریح کرد که اگرچه کره شمالی پرتاب های موشکی مختلفی انجام می دهد اما پرتاب موسودان ناموفق بوده و موشک چند ثانیه پس از پرتاب منفجر شده است.
کره شمالی در سالگردهای مختلف بخصوص در ارتباط با رهبران فقید این کشور دست به آزمایش های موشکی و هسته ای زده است.
وزارت دفاع کره امروز در بیانیه ای خاطر نشان کرده بود که کره احتمال می دهد کره شمالی دست به پرتاب یک فروند موشک بالستیک از نوع موسودان بزند و حالا می گوید موشک دوم هم به سرنوشت موسودان اول مبتلا و مدتی پس از پرتاب منفجر شده است.
کره شمالی مدتی است در حال آزمایش بر روی موشک های بالستیک است که قابلیت حمل کلاهک های هسته ای داشته باشد.
موشک موسودان قبلی کره شمالی که اولین پرتاب پس از آرایش این مدل موشک ها در سال ۲۰۰۷ میلادی محسوب می شود‌، مصادف با یکصد و چهلمین سالگرد تولد «کیم ایل سونگ» بنیانگذار این کشور در اوسط ماه جاری میلادی پرتاب شد.
موشک های بالستیک دوربرد موسودان کره شمالی سه تا چهار هزار کیلومتر برد دارد و می تواند پس از عبور از آسمان کره و ژاپن پایگاه آمریکا در جزیره «گوام» را هدف قرار دهد.
پیش بینی می شود که کره شمالی نزدیک به ۵۰ فروند از این موشک ها در اختیار داشته باشد.
«شی جین پینگ» رئیس جمهوری خلق چین امروز در سخنرانی خود در اجلاس وزیران خارجه سیکا در پکن گفت که چین اجازه نخواهد داد منطقه شبه جزیره کره وارد جنگ شود.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: