تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۰۹ - ۱۵:۱۹ کد مطلب 99006

معاون احمدی نژاد:سانتریفیوژهای را به ۱۹هزار افزایش دادیم ،تا آقایان توان حفظ ۶هزار آن راداشته باشند

معترضین مذاکرات تهران،آنکارا و برزیل امروز درمقابل تحویل ده تن اورانیوم غنی شده سکوت کردند!
/هر رئیس جمهوری برای ده میلیون نفر مسکن ایجاد کند در تاریخ اسم او ماندگار است

حجت الاسلام میرتاج الدینی نامزد دومین دور از انتخابات دهمین دوره ی مجلس شورای اسلامی از تبریز با حضور در دانشگاه شهید مدنی آذربایجان به سخنرانی و پاسخ به پرسش های دانشجویان پرداخت. متن و حاشیه ی این سخنرانی به شرح ذیل می باشد:

 متن:

جریان های سیاسی

در اوایل انقلاب شعارهای انقلابی توسط جناح چپ مطرح می شد اما پس از مدتی این جناح مسیر خود را عوض کرد

دو جریان اصلاحات و اصولگرایان در کشور ما باهم پیش می روند. در دهه ی اول انقلاب هم با این فضای سیاسی و با شعارهای راست و چپ به پیش رفتیم. در اوایل انقلاب شعارهای انقلابی توسط جناح چپ مطرح می شد اما پس از مدتی این جناح مسیر خود را عوض کرد. شعار استکبارستیزی و ولایتمداری محور اصلی جریان چپ بود اما کم کم این شعارها کم رنگ شد. از سردمداران اصلاحات سوال میکنم که چرا از مسیر ترسیم شده توسط امام و رهبری تبعیت نکردید؟ هیچکس به اندازه ی رهبری از خط امام تبعیت نکرده است و ناخدای کشتی انقلاب هیچگاه از ارزش های انقلاب دست برنکشیده است.

دو جناح مرسوم آمریکا، منافع کشور و سیاست های اصلی ایالات متحده را حفظ کرده و از خطوط قرمز کشورشان عبور نمی کنند

دو جناح مرسوم می توانستند به عنوان دو بال انقلاب تلقی شوند که در خیلی از کشورها مثل امریکا چنین می باشد. دو جناح مرسوم آمریکا، منافع کشور و سیاست های اصلی ایالات متحده را حفظ کرده و از خطوط قرمز کشورشان عبور نمی کنند. اگر دو جناح مرسوم کشور هم خطوط قرمز را حفظ بکنند، مملکت پیشرفت سریعی خواهد کرد. چالش های کشور زمانی بوجود می آید که سیاست های کلی و خطوط قرمز را رعایت نکنیم. استعفای صدوسی نماینده ی اصلاح طلب در مجلس ششم به دلیل قانونی نامیدن انتخابات توسط رهبری پا روی خط قرمز گذاشتن بود. اگر شورای نگهبان خطی عمل کرده بود چرا نصف مجلس دهم اصلاح طلب است؟ یکی از افراد ناظر شورای نگهبان در یکی از شهرستان ها خود نامزد شده بود اما رد صلاحیتش کرده بودند. دلیل این تصمیم هم این بود که فرد مورد نظر یک پرونده ای داشت که حکم صادر نشده بود. شورای نگهبان مسائل سیاسی را دخیل نمی کند.

پیام یک اصلاح طلب به سران اصلاحات درباره تاج الدینی/ اصلاحات واقعی اقتصادی در دوران اصولگرا اجرا شد

یکی از اصلاح طلبان در دوران معاونت ریاست جمهوری پیگیری هایی از من خواسته بود. من پس از پیگیری های لازم نتیجه را به وی خبر دادم. او به من گفت ارزش پیگیری شما بیشتر از کاری بود که من دنبالش بودم چون فکر می کردم که شما فقط نماینده ی اصولگراها هستید؟! با خیلی از اصلاح طلبان رفاقت دارم و خودشان به سران اصلاحات پیغام می فرستادند که تاج الدینی فرد سیاسی است اما جناحی عمل نمی کند. یکی از سران اصلاحات در جواب این پیغام هم گفته بود خصلت تبریزی ها اینگونه است. ما اصلاحات را در چارچوب اصول انقلاب می پذیریم. اصلاحات در عرصه های فرهنگی، سیاسی و اقتصادی در راستای اعتلای انقلاب ضروری است. اصلاحات واقعی اقتصادی در دوران اصولگرا اجرا شد.

پژوهش

ما در مجلس هشتم صندوق نوآوری و فناوری را تصویب کردیم

ردیف بودجه ی پژوهشی دانشگاهها باید بیشتر شود و از دانشجویان باید در قالب شرکت های دانش بنیان حمایت گردد. ما در مجلس هشتم صندوق نوآوری و فناوری را تصویب کردیم و بنا بود که سه هزار میلیارد تومان اعتبار داشته باشد و آقای روحانی بخش هایی از اعتبارات این صندوق را افزایش داد که حرکت خوبی بود و ما از این اقدام حمایت می کنیم.

اقتصاد مقاومتی

تا زمانی که اقتصاد مقاومتی به قانون تبدیل نشده، عملیاتی نخواهد شد

اقتصاد مقاومتی تا امروز صرفا از پشت تریبون ها و صداوسیما مطرح می شود. محتوای برنامه ششم توسعه هیچ سنخیتی با اقتصاد مقاومتی ندارد. برای مثال توسعه بیمه فراگیر وظیفه ی دولت است اما در برنامه های توسعه و بودجه گنجانده نشده است. اگر در راستای برنامه ششم توسعه پیش برویم، اقتصاد مقاومتی در بوته ی شعار خواهد ماند. تا زمانی که اقتصاد مقاومتی به قانون تبدیل نشده، عملیاتی نخواهد شد کمااینکه خصوصی سازی تا قانون نشد عملیاتی نگردید. احکام شاخص های اقتصاد مقاومتی باید بوجود آمده و قوانین مزاحم هم کنار گذاشته شود زیرا که ما گاهی به خود تحریمی دچار شده ایم.

هویت طلبی

نگاهم به هویت طلبی یک نگاه فرهنگی است نه سیاسی/بنده از طرح تدریس زبان ترکی حمایت کردم و در مجلس تصویب شد

نگاهم به هویت طلبی یک نگاه فرهنگی است نه سیاسی. بیشتر مطالبات فرهنگی هویت طلبان به حق بوده و باید محقق شود. برای مثال برخی از دستگاهها در نامگذاری ترکی اماکن مانع ایجاد می کنند و این روند صحیحی نیست. زبان ترکی هویت ماست کماینکه زبان کردی هم هویت کردستان است. زبان فارسی هم یک عامل وحدت در بین قومیت ها شناخته می شود. شاخص های هویتی قومیت ها باید حفظ شود. بنده در زمان عضویت هیت امنای دانشگاه تبریز از طرح تدریس زبان ترکی حمایت کردم و در مجلس تصویب شد. اجرای اصل ۱۵قانون اساسی باید در مدارس هم عملی شود.

تهمت و افترا

ماجرای بازپس گیری امضا از شائبه ی جاسوسی یک فرد

تهمت زدن و بکار بردن کلمه ی دزد بارحقوقی دارد. در مجلس هفتم درمورد یکی از دوستان شائبه ی جاسوسی برای وی مطرح شده بود. پیش نویسی دراینباره تنظیم شد و من هم امضا کردم. شب با خود فکر کردم که اگر فرد مورد نظر جاسوس نباشد مدیون خواهم بود. صبح زود به هیت رئیسه رفتم و امضای خود را پس گرفتم. شش ماه بعد هم مشخص شد که فرد مورد نظر جاسوس نبود. در عالم سیاست نباید از اخلاق و ادب جدا شویم.

انرژی هسته ای

ما سانتریفیوژهای هسته ای را به ۱۹هزار عدد افزایش دادیم تا این آقایان توان حفظ ۶هزارتای آن را داشته باشند!

دفاع من از دولت قبل دفاع از کارنامه ی قابل قبول دولت است نه اشکالات آن. ما سانتریفیوژهای هسته ای را به ۱۹هزار عدد افزایش دادیم تا این آقایان توان حفظ ۶هزارتای آن را داشته باشند! ما غنی سازی اورانیوم را به بیست درصد رساندیم تا این آقایان توان نگه داری سه و نیم درصد را داشته باشند! در جلسه غیرعلنی مجلس در زمان دبیری شورای عالی امنیت ملی آقای روحانی ایشان گزارش کار ارائه داد و گفت رییس جمعور فرانسه از ما تضمین خواسته بود که به سمت بمب هسته ای نخواهیم رفتو گفت شما به ما قول بدهید که به مدت ده سال دور انرژی هسته ای را خط خواهید زد! به نقل از خود ایشان، آقای روحانی با این پیشنهاد جلسه را ترک کرد و به رییس جمهور فرانسه گفت این یعنی پاک کردن صورت مسله…نیت غرب این بود که پیچ و مهره ای از صنعت هسته ای را نداشته باشیم.

معترضین مذاکرات تهران،آنکارا و برزیل امروز درمقابل تحویل ده تن اورانیوم غنی شده سکوت کردند!

در مذاکرات تهران که ترکیه به عنوان واسطه عمل می کرد ما هزارو دویست کیلو اورانیوم داشتیم و قرار شده بود که دویست کیلو دویست کیلو اورانیوم تحویل بدهیم و در مقابلش سوخت بیست درصد تحویل بگیریم. اما عده ای از مدعیان اصلاحات فریاد خیانت سرکشیدند! این درحالی است که معترضین آن روز، امروز درمقابل تحویل ده تن اورانیوم غنی شده سکوت کردند!

ریزش سیمان به قلب راکتور هسته ای اراک کانه ریزش سیمان به قلب دانشمندان هسته ای کشور بود

ریزش سیمان به قلب راکتور هسته ای اراک کانه ریزش سیمان به قلب دانشمندان هسته ای کشور بود. ما باید از چالش های هسته ای عبور می کردیم اما نه با امتیازاتی که آقایان تقدیم کردند. اگر آقای رییس جمهور به واقع در پشت مذاکره کنندگان می ایستاد به آنها نمی گفت که هرطور شده امضا کنید و بازگردید! سخنی که رییس جمهور درباره ی خزانه ی خالی گفت مانند سخن فرماندهی است که به رزمندگان می گوید بجنگید اما اسلحه ندارید! اگر آقای روحانی آب شرب ملت را به مذاکرات نیازمند نمی کرد ما از این چالش به راحتی عبور می کردیم اما نه با خسارات محض!

مسکن

هر رئیس جمهوری برای ده میلیون نفر مسکن ایجاد کند در تاریخ اسم او ماندگار است

ما ضروری ترین نیاز یک خانواده را که مسکن باشد برای ده میلیون خانوار تامین کردیم. قانون اساسی تامین ضروریات خانواده ها را بر عهده ی حاکمیت قرار داشته است و دولت مکلف است اقدامات اساسی را انجام دهد. هر رییس جمهوری برای ده میلیون نفر مسکن ایجاد کند در تاریخ اسم او ماندگار است. علت محبوبیت هوگو چاوز این بود که در مقابل امریکا ایستاد و همچنین برای پنجاه هزار حاشیه نشین مسکن احداث کرده بود. ما دومیلیون مسکن مهر در شهر و دومیلیون مسکن روستایی ایجاد کردیم. ما اقتدار مملکت را بوسیله ی موشک های بالستیک بالا بردیم.

فساد

خسارت ۲۵میلیارد دلاری پرونده کرسنت به دست کسانی اتفاق افتاده که امروز در وزارت نفت هستند!

با متخلفان باید برخورد شود اما آقای رحیمی از بیت المال برداشت نکرده بود و به زمان دولت دهم هم مربوط نبود و به دوران مسولیت ایشان در دیوان محاسبات بازمی گشت. عده ای در انتخابات برای افراد مختلفی کمک مالی کردند و آقای رحیمی هم واسط این کمک ها بود بعدها معلوم شد که این کمک ها از محل درستی نبوده و دادگاه پنج سال محکومیت صادر کرد. این روند دزدی از بیت المال نیست تخلف است! لکن ما در مقابل متخلفان از هر دوجناح خواهیم ایستاد. اولین فردی که در مورد پرونده کرسنت در صحن مجلس سوال کرد نماینده ی شما تاج الدینی بوده است. بیش از بیست ساعت پرونده ی کرسنت را مطالعه کردم و اگر با این قضیه در موعد مقرر برخورد میشد به جریمه ی ۲۵میلیارد دلاری نمی رسیدیم. خسارت ۲۵میلیارد دلاری پرونده کرسنت به دست کسانی اتفاق افتاده که امروز در وزارت نفت هستند!

دموکراسی

دموکراسی در کشور ما نهادینه شده و از بسیاری از کشورها که خود را مهد دموکراسی می نامند پیشی گرفته است. مدعیان دموکراسی در منطقه با کشورهایی کار می کنند که ضد دموکراسی هستند و خون میلیون ها انسان و کودک را ریخته اند.

ریل اقتصاد

قانون اساسی اقتصاد را سه بخش کرده است. اقتصاد دولتی، بخش خصوصی و تعاون راهکاری برای جلوگیری از ایجاد کارتل های اقتصادی است و باید نهادینه شود. در دولت نهم و دهم ریل اقتصاد دولتی به ریل سه بخشی هدایت شد.

سپاه

اگر افراد فتنه گری مثل سال ۸۸ چهل میلیون رای ملت را زیر سوال ببرند سپاه وارد عمل خواهد شد

استقلال و عظمت و امنیت کشور ما مدیون سپاه و قاسم سلیمانی هاست. سپاه ماموریت حفظ کشور و انقلاب را برعهده دارد. اگر افراد فتنه گری مثل سال ۸۸ چهل میلیون رای ملت را زیر سوال ببرند سپاه وارد عمل خواهد شد.

فتنه

 آقای موسوی در حق این کشور ظلمی وارد کرد که در همه ی تاریخ خواهد ماند/من انتقادات فراوانی نسبت به عملکرد و رویکرد آقای خاتمی دارم اما ایشان را جدای از موسوی و کروبی می دانم

اگر در این کشور تقلب بود از دل دولت اصولگرا دولت اصلاح طلب بیرون نمی آمد. آقای موسوی در حق این کشور ظلمی وارد کرد که در همه ی تاریخ خواهد ماند. این رافت جمهوری اسلامی است که او را در داخل نگه داشته و مراقبت می کند تا فتنه گری نکند. خیانت موسوی و کروبی طوری بود که خاتمی گفت عملکرد این دو ما را هم به مهلکه برد!  من انتقادات فراوانی نسبت به عملکرد و رویکرد آقای خاتمی دارم اما ایشان را جدای از موسوی و کروبی می دانم.

بابک زنجانی

بابک زنجانی یک تاجر بین المللی رشد یافته از دوران کارگزاران بود لکن فاسد از هر جناحی باید محکوم شود.

حاشیه:

تافل در زمینه نوشتن و شنیدن معتبر بوده و ربطی به محاوره و گفتار ندارد

جو این نشست تقریبا به نفع کاندیدای حاضر در دانشگاه بود. در میان مراسم، سی ثانیه به احترام شهادت شهید عدالت اکبری ایستاده کف زده شد. سوال کنندگان بیشتر در انتقاد از میرتاج الدینی، مطالبی را مطرح کردند. در انتهای مراسم فرزام معینی دانشجوی اخراجی دانشگاه قزوین و دانشجوی اخراجی دانشگاه شهید مدنی آذربایجان با طرح سوالی از میرتاج الدینی گفت: من پشتم را به حاکمیت می کنم و رویم با ملت است. تاج الدینی گفت: ادب مرد به ز دولت اوست. اگر شما ادب داشتید پشتتان را نه به ملت می کردید نه به یک روحانی. معینی پس از کش و قوس های فراوان گفت: شما گفتید که در دوره ی دکتری مدرک تافل را هم گذرانده اید؟ لطفا به انگلیسی پاسخ مرا بدهید. میرتاج الدینی با اصرارهای مکرر معینی مبنی بر پاسخ انگلیسی به سوال وی گفت: اولا مدرک تافل در زمینه نوشتن و شنیدن معتبر بوده و ربطی به محاوره و گفتار ندارد دوما من با آقای دکتر تقی زاده عضو هیئت علمی دانشگاه شما چهارسال در دانشگاه عالی دفاع هم دوره بودم از وی رزومه ی مرا بپرسید.

ایجاد تشنج و توهین به حاکمیت توسط یک محکوم امنیتی در داخل دانشگاه

در پایان دانشجویان با شعار های بی ادب و فتنه گر، فرزام معین را خطاب قرار دادند. گفتنی است فرزام معینی دانشجوی فقه و حقوق دانشگاه شهید مدنی آذربایجان و دانشجوی سابق دانشگاه قزوین به دلیل محکومیت های امنیتی از دانشگاه قزوین نیز اخراج شده بود. وی پیش از این در سال ۸۹ به جرم  اقدام علیه امنیت ملی از طریق توهین به رهبری و فعالیت های تبلیغی علیه نظام به یک سال حبس محکوم شده بود. این فعال فتنه در سال ۸۸ از دانشگاه بین المللی قزوین اخراج شده بود. معینی به دلیل زمزمه های اخراج حتمی از دانشگاه شهید مدنی نیز با اقدامات تحریک آمیز خود فضای سالن را متشنج کرد. طبق اخبار رسیده وی یک روز پس از حضور میرتاج الدینی در دانشگاه، حکم اخراج خود را دریافت می کند.

منبع : زیتون

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: