تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۰۹ - ۲۰:۰۸ کد مطلب 99026

ایران آماده همکاری هسته‌ای با همسایگان خود است

سخنگوی سازمان انرژِی اتمی با بیان دستاوردهای ایران در زمینه ساخت نیروگاه هسته ای تا سال ۲۰۲۰ گفت: دست دوستی به سمت همسایگان دراز می کنیم؛ آماده ایم در زمینه برنامه های گسترده هسته ای همکاری لازم را داشته باشیم. به گزارش مشرق، بهروز کمالوندی روز پنج شنبه در آیین بزرگداشت خلیج فارس اظهار داشت: […]

سخنگوی سازمان انرژِی اتمی با بیان دستاوردهای ایران در زمینه ساخت نیروگاه هسته ای تا سال ۲۰۲۰ گفت: دست دوستی به سمت همسایگان دراز می کنیم؛ آماده ایم در زمینه برنامه های گسترده هسته ای همکاری لازم را داشته باشیم.

به گزارش مشرق، بهروز کمالوندی روز پنج شنبه در آیین بزرگداشت خلیج فارس اظهار داشت: نام خلیج فارس برگرفته از تمدن پارسی است که هزاران سال قدمت دارد و فقط در سال های اخیر تنها استکبار جهانی در مورد این نام شبهاتی را ایجاد کرد.

وی با بیان اینکه کشورهای همسایه باید قدر این موهبت الهی را بدانند، گفت: باید در برابر بلایای زیست‌محیطی در این منطقه تلاش لازم را انجام دهیم و سعی در حفظ آرامش آن داشته باشیم. انتظار داریم همسایگان نیز دراین آرامش تلاش کنند واجازه ندهند این جایگاه جولانگاه غریبه هایی شود که منافع خود را در ناآرامی می بیند.

سخنگوی سازمان انرژی اتمی با بیان اینکه به جز نیروگاه بوشهر و دو نیروگاهی که در ایران ساخته می‌شود ۴ نیروگاه دیگر در سال ۲۰۲۰ در منطقه ساخته می‌شود، گفت: تا این سال ۷ نیروگاه در منطقه وجود خواهد داشت که ما دست دوستی به سمت همسایگان خود برای انتقال دانش در زمینه انرژی هسته‌ای و ایمنی هسته‌ای دراز می‌کنیم.

وی تاکید کرد: این همکاری ها به خصوص در حوزه ایمنی نیروگاهی هسته ای با همسایگان با توجه به نیروهای ارزشمندی که سازمان دارد مثمرثمر خواهد بود.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: