تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۰۹ - ۲۳:۲۱ کد مطلب 99053

فقط ۲۰ درصد معتادان بعد از ترک پاک می‌مانند

قائم‌مقام دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: طبق برآوردهای صورت گرفته تنها ۲۰ درصد افرادی که تحت درمان قرار می‌گیرند بعد از ترک پاک می‌مانند. به گزارش مشرق، علیرضا جزینی در دیدار با آیت‌الله مکارم شیرازی با اشاره به مشکل مصرف مواد روان‌گردان و شایع شدن در بین نسل جوان اظهار کرد: طبق فرمایشات […]

قائم‌مقام دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: طبق برآوردهای صورت گرفته تنها ۲۰ درصد افرادی که تحت درمان قرار می‌گیرند بعد از ترک پاک می‌مانند.

به گزارش مشرق، علیرضا جزینی در دیدار با آیت‌الله مکارم شیرازی با اشاره به مشکل مصرف مواد روان‌گردان و شایع شدن در بین نسل جوان اظهار کرد: طبق فرمایشات مقام معظم رهبری در امر مبارزه با مواد مخدر پیشگیری، درمان، کاهش آسیب‌ها، مقابله و همچنین حمایت‌های اجتماعی را دنبال می‌کنیم.

وی با اشاره به کشف ۶۱۷ تن مواد مخدر در سال گذشته اضافه کرد: سال گذشته موفق به کشف یک‌هزار و ۸۰۰ کیلوگرم شیشه شدیم و ۲۲۰ کارگاه تهیه شیشه نیز منهدم شد.

قائم‌مقام دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر تصریح کرد: در بخش درمان نیز اقدامات قابل توجهی انجام شده است که از جمله آنها می‌توان عنوان کرد که در حال حاضر ۷۹۰ هزار نفر در حال درمان هستند.

جزینی با اشاره به اینکه میزان ماندگاری در درمان مواد مخدر کم است، تصریح کرد: طبق برآوردهای صورت گرفته تنها ۲۰ درصد افرادی که تحت درمان قرار می‌گیرند بعد از ترک پاک می‌مانند.

وی با اشاره به اینکه ۲۰ درصد افرادی که مواد مخدر مصرف می‌کنند در قشر کارگران هستند، افزود: در حوزه آموزشی و کارگری نگرانی‌هایی وجود دارد.

قائم‌مقام دبیرکل ستاد از امضای تفاهمنامه‌ای با دفتر تبلیغات اسلامی خبر داد و خاطرنشان کرد: در این خصوص با همکاری علما و ارائه آموزش‌های لازم می‌خواهیم مسئله پیشگیری را به یاری مبلغان گسترش دهیم.

جزینی با اشاره به ضرورت افزایش میزان مشارکت‌های اجتماعی و مردمی در امر مبارزه با مواد مخدر ادامه داد: مبارزه با مواد مخدر یک امر ملی و همگانی است، این در حالی است که ما در عرصه بین‌المللی شاهد همکاری لازم نیستیم.

وی با اشاره به تولید هفت هزار تن مواد مخدر در افغانستان در هر سال گفت: بخشی از این مواد مخدر تولید شده در کشور ما کشف می‌شود.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: