تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۰۹ - ۲۳:۲۶ کد مطلب 99059

پرواز دوباره آبی‌ها به صدر با تعویض طلایی پرویز/ منصوریان یقه پرسپولیس را گرفت +جدول

گروه ورزشی مشرق – مسابقات هفته بیست و هشتم رقابت‌های لیگ برتر فوتبال از ساعت ۱۸ امروز با برگزاری ۷ دیدار همزمان آغاز شد که در حساسترین دیدار نفت تهران با هدایت علیرضا منصوریان توانست پرسپولیس را شکست بدهد و با توجه به اینکه استقلال و استقلال خوزستان مقابل حریفان خود پیروز شدند صدر جدول […]

گروه ورزشی مشرق – مسابقات هفته بیست و هشتم رقابت‌های لیگ برتر فوتبال از ساعت ۱۸ امروز با برگزاری ۷ دیدار همزمان آغاز شد که در حساسترین دیدار نفت تهران با هدایت علیرضا منصوریان توانست پرسپولیس را شکست بدهد و با توجه به اینکه استقلال و استقلال خوزستان مقابل حریفان خود پیروز شدند صدر جدول دوباره آبی شد.

با آغاز هفته بیست و هشتم رقابت‌های لیگ برتر، تیم‌های فوتبال سایپا و استقلال همزمان با ۶ دیدار دیگر به میزبانی نارنجی‌پوشان در ورزشگاه تحتی تهران به مصاف هم رفتند که این دیدار با برتری ۲ بر یک به سود استقلال پایان رسید.

در دقیقه ۵۲ ابراهیمی از روی نقطه پنالتی و ۸۱ پروپیچ برای استقلال و قلی‌زاده در دقیقه ۶۴ برای سایپا گلزنی کردند.

دو تیم بازی را پایاپای آغاز کرده هرچند که استقلال میل به هجوم بیشتری از خود نشان داده تا جایی که در دقیقه ۵ این دیدار امید ابراهیمی از روی نقطه کرنر ضربه ارسال شده را با ضربه‌ای حطرناک به اوت زد. یک دقیقه بعد توپ ارسالی از سوی نورافکن از سمت چپ استقلال در دستان گلر سایپا آرام گرفت.

استقلال در ادامه دامنه حملات خود را بیشتر کرده و چند فرصت نصفه و نیمه نیز ارسال کرد، هرچند که بی‌دقتی آبی‌پوشان در پاس‌های ارسالی عاملی بر از دست رفتن این فرصت‌ها بود.

سایپا که چشم به ضدحملات داشت در دقیقه ۱۶ توسط غلامرضا رضایی بهترین فرصت را برای گلزنی داشت که این فرصت با هوشیاری فرشید اسماعیلی و دخالت وی تبدیل به کرنر شد.

در دقیقه ۱۸ شهباززاده به زیبایی وارد محوطه جریمه سایپا شد که ارسال این بازیکن قبل از اینکه به جابر انصاری برسد توسط مدافع حریف دفع شد.

استقلالی‌ها که یک حفره بزرگ را در سمت راست سایپا پیدا کرده بودند به دفعات از این سمت نفوذ کرده که این فرصت‌ها نیز یکی پس از دیگری برای استقلالی‌ها از دست رفت.

در دقیقه ۲۲ ضربه فنی علی قلی‌زاده را رحمتی به راحتی مهار کرد تا همچنان کار با تساوی بدون گل پیش برود.

استقلالی‌ها که همچنان برای رسیدن به گل بی‌تابی می‌کردند یک بار دیگر توسط خسرو حیدری روی دروازه حریف خطرساز شدند که البته تعلل حیدری باعث شد تا این فرصت نیز برای آبی‌پوشان از دست برود.

سایپایی‌ها البته حریف دست و پا بسته‌ای برای استقلال نبودند و هر از چندگاهی روی دروازه استقلال خطرناک ظاهر می‌شدند. در دقیقه ۳۶ پاس ارسالی خطرناک علی زینالی از سمت راست سایپا توسط مدافعان استقلال دفع شد. ۴ دقیقه بعد ترابی از روی ضربه ایستگاهی دروازه رحمتی را تهدید کرد که این توپ نیز با کمترین فاصله راهی اوت شد.

در دقیقه ۴۵ قلی‌زاده روی ضربه ایستگاهی فرصت مناسبی را به دست آورد که توپ را به کنار دروازه استقلال کوبید.

نیمه دوم:
استقلال نیمه دوم را هم هجومی آغاز کرد. با آغاز این نیمه استقلال توسط برزای به یک ضربه ایستگاهی رسید که این فرصت توسط امید ابراهیمی از دست رفت.

در دقیقه ۴۸ استقلال به پنالتی رسید. در این دقیقه استقلال روی نفوذ میلاد فخرالدینی صاحب ضربه پنالتی شد که این ضربه را امید ابراهیمی در دقیقه ۵۲ تبدیل به گل کرد تا استقلال سرانجام یک بر صفر پیش بیفتد.

در این دقایق به خاطر اخراج مجید جلالی وقفه‌ چند دقیقه‌ای ایجاد شد.

در ادامه بازی بیشتر در میانه‌های میدان دنبال شده و در این دقایق کمتر شاهد خطر آنچنانی روی دروازه‌ها بودیم. این شرایط تا دقیقه ۶۴ ادامه داشت که در این دقیقه قلی‌زاده سانتر ارسالی مهدی ترابی روی دروازه استقلال را با ضربه سر وارد دروازه کرد تا حساب کار یک بر یک شود.

در دقیقه ۶۹ روی نفوذ انصاری، استقلال صاحب یک فرصت دیگر شد که پاس بی‌دقت بازیکن استقلال را گلر خارجی سایپا مهار کرد. ۳ دقیقه بعد باز هم جابر انصاری نفوذ کرد که با یک شوت بی‌دقت، این فرصت را از دست داد.

با ورود میداودی این بازیکن دو فرصت ایده‌آل به دست آورد که هر دو فرصت برای سایپا از دست رفت تا کار با تساوی یک بر یک ادامه پیدا کند.

استقلال با ورود پروپیچ تهاجمی‌تر کار را دنبال کرد و سایپا نیز در این دقایق چشم به ضدحملات داشت.

در دقیقه ۸۱ استقلال مزد بازی هجومی خود را گرفت و توسط پروپیچ در حالی که ضربه شهباززاده در آستانه ورود به دروازه بود، با دخالت خود وارد دروازه کرد تا آبی‌پوشان ۲ بر یک پیش بیفتند.

۲ دقیقه بعد میداودی یک بار دیگر با ضربه سر دروازه استقلال را تهدید کرد. سایپایی‌ها در ادامه به فشار حملات خود افزودند. میداودی در دقیقه ۸۸ یک فرصت دیگر را از دست داد.

استقلال سرانجام با گل تعویض طلایی پرویز مظلومی این بازی را ۲ بر یک برد و به خاطر تفاضل گل بهتر صدرنشین شد.

احمد صالحی قضاوت این دیدار را برعهده داشت. وی به سجاد شهباززاده و مگویاناز استقلال کارت زرد نشان داد. وی همچنین مجید جلالی، سرمربی سایپا را نیز از روی نیمکت این تیم اخراج کرد.

با این پیروزی استقلال ۵۱ امتیازی شد و به صدر جدول رسید و سایپا نیز ۳۶ امتیازی باقی ماند.

ترکیب سایپا:
رادکو دوجکوویچ، سجاد مشکل پور، مجید ایوبی، ابراهیم شکوری، علی قلی زاده (۸۴- مسعود ابراهیم‌زاده)، روزبه شاه علیدوست، ابراهیم صادقی، علی زینالی (۷۰- میلاد میداودی)، مهدی ترابی و غلامرضا رضایی
سرمربی: مجید جلالی
 
ترکیب استقلال:
مهدی رحمتی، هرائر مگویان، امید نورافکن، امین حاج محمدی، میلاد فخرالدینی، امید ابراهیمی، فرشید اسماعیلی، بهنام برزای (۶۵- مهدی مومنی)، جابر انصاری (۷۶- پروپیچ)، خسرو حیدری و سجاد شهباززاده
سرمربی: پرویز مظلومی


منصوریان به قولش عمل کرد و یقه پرسپولیس را گرفت

پرسپولیس صفر – نفت تهران ۲

نیمه اول
دقیقه ۵ بازی ارسال عرضی مهدی طارمی به شکلی خطرناک از مقابل دروازه عبور کرد و مهاجمی از سرخپوشان حضور نداشت تا این توپ را به گل تبدیل کند.

دقیقه ۷ بازی کرنر ارسالی از جناح راست با ضربه برگردان فرشاد احمدزاده همراه شد که توپ از کنار دروازه به بیرون رفت.

دقیقه ۱۳ ضربه سر امید عالیشاه از روی ارسالی از جناح راست به تور بیرون دروازه برخورد کرد.

بازی از دقیقه ۱۵ تا ۲۵ در میانه میدان دنبال می‌شد و دو تیم موقعیت خاصی روی دروازه‌ها ایجاد نکردند.

دقیقه ۲۶ پاس علی علیپور با ضربه سر برای مهدی طارمی با شوت این بازیکن همراه شد که توپ از بالای دروازه به بیرون رفت.

دقیقه ۳۰ مهدی طارمی درون محوطه جریمه زمین خورد که داور اعتقادی به خطای پنالتی نداشت.

دقیقه ۳۷ ارسال محسن مسلمان روی ضربه ایستگاهی را سیامک کورشی با ضربه سر به سمت دروازه خودی فرستاد که مهدی بیرانوند از ورود توپ به دروازه جلوگیری کرد.

نیمه دوم
دقیقه۴۸ شوت بازیکن نفت تهران را سوشا مکانی به کرنر فرستاد.

دقیقه ۵۴ ضربه سر مهدی طارمی روی ارسال فرشاد احمدزاده را علیرضا بیرانوند دریافت کرد.

دقیقه ۶۶ شوت محسن مسلمان با فاصله کم از کنار دروازه به بیرون رفت.

دقیقه ۷۰ ارسال فرشاد احمدزاده با ضربه برگردان مهدی طارمی با فاصله از بالای دروازه بیرون رفت.

ترکیب پرسپولیس:
سوشا مکانی، مایکل اومانیا، لوکا ماریچ (۶۲- علیرضا نورمحمدی)، محمد انصاری، بابک حاتمی، کمال کامیابی نیا، امید عالیشاه، فرشاد احمدزاده ( ۷۴- جری بنگستون)، محسن مسلمان، مهدی طارمی و علی علیپور

ترکیب نفت تهران:
علیرضا بیرانوند، سعید لطفی، سید جلال حسینی، سیامک کوروشی، وحید حمدی‌نژاد، محمد دانشگر، حمید بوحمدان، ایمان مبعلی(۷۸ – مجتبی حقدوست)، مهدی شیری (دقیقه ۸۶، علیرضا عزتی)، علی قربانی(۶۴ – ارسلان مطهری) و وحید امیری

قضاوت این بازی برعهده حسین زرگر است. او به وحید امیری، محمد دانشگر و سعید لطفی از نفت تهران و لوکا ماریچ و فرشاد احمدزاده، بابک حاتمی از پرسپولیس کارت زرد نشان داد.

با این نتایج استقلال و استقلال خوزستان و پرسپولیس ۵۱ امتیازی شدند و به دلیل تفاضل گل به ترتیب در رده‌های اول، دوم و سوم قرار گرفتند. پرسپولیس برای اولین بازی در فصل جاری نتوانست گلزنی کند.قلعه‌نویی با پیروزی مقابل ملوان امیدوار ماند/ صبا و ذوب‌آهن پیروز شدند

تیم فوتبال تراکتورسازی با برتری مقابل ملوان در چارچوب هفته بیست‌وهشتم لیگ برتر همچنان مدعی کسب سهمیه باقی ماند.

نتایج ۵ دیدار از هفته بیست‌وهشتم لیگ برتر فوتبال به شرح زیر است:

پدیده صفر – ذوب‌آهن یک

گل‌: مهدی رجب‌زاده ۷۱ از روی نقطه پنالتی

سپاهان ۲ – گسترش فولاد یک

گل‌ها: سیدامین منوچهری ۳۸ و علی کریمی ۸۸ برای سپاهان و داریوش شجاعیان ۸۲ از روی نقطه پنالتی برای گسترش فولاد

استقلال خوزستان ۳ – راه‌آهن یک

گل‌ها: فرشاد جان‌فزا ۲۰ و رحیم زهیوی ۲۹ و ۶۷ برای استقلال خوزستان و مجید حسینی ۲۳ برای راه‌آهن

صبای قم یک – سیاه‌جامگان صفر

گل: کورده (گل به خودی) ۳۷

تراکتورسازی ۴ – ملوان ۲

گل‌ها: فرزاد حاتمی ۸ و ۴۵+۱، سروش رفیعی ۵۷ و بختیار رحمانی ۶۱ برای تراکتورسازی و رضا درویشی ۱۰ و محمد حسین کنعانی‌زادگان ۶۷ برای ملوان


Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: