تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۰ - ۰۳:۳۷ کد مطلب 99103

آمریکا: راه حل سیاسی تنها راه حل بحران سوریه است

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد راه حل سیاسی تنها راه برای حل بحران سوریه است. به گزارش مشرق و به نقل از شبکه خبری الجزیره، جان کربی سخنگوی وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد راه حل سیاسی تنها راه برای حل بحران سوریه است. سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفت: گروه داعش و جبهه النصره برای […]

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد راه حل سیاسی تنها راه برای حل بحران سوریه است.

به گزارش مشرق و به نقل از شبکه خبری الجزیره، جان کربی سخنگوی وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد راه حل سیاسی تنها راه برای حل بحران سوریه است.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفت: گروه داعش و جبهه النصره برای ما گروه‌های تروریستی محسوب می‌شوند.

وی افزود جبهه النصره یکی از اهداف احتمالی است اما حملات روسیه (به مواضع این گروه) دقیق نیست.

کربی درباره تاثیر تحریم ها بر برنامه هسته ای کره شمالی گفت: تحریم ها مانع از توسعه برنامه هسته ای کره شمالی نشده است اما ما از ادامه این تحریم ها کوتاه نخواهیم آمد.

کربی مدعی شد: دلایلی وجود دارد که نشان می دهد بمباران بیمارستان حلب به دست نیروهای نظام سوریه انجام شده است.

وی گفت: مطالبی که درباره سیطره نظام بر حلب گفته می شود واقعیت ندارد. گسترش دامنه تسلط نظام بر مناطق مختلف سوریه نیز صحت ندارد.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفت: ما از چین انتظار داریم که به کره شمالی فشار وارد کند تا پیونگ یانگ تهدید همسایگانش را متوقف کند.

وی تاکید کرد: ما در بسیاری از اوقات با چین اتفاق نظر نداریم اما تمایل داریم که زمینه های همکاری میان دو کشور را بهبود ببخشیم.

کربی در پایان گفت: ترکیه دوست ماست و ما از این کشور می خواهیم که آزادی بیشتری به رسانه ها بدهد و فضای بیشتری برای آزادی بیان ایجاد کند.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: