تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۰ - ۰۵:۲۵ کد مطلب 99120

جشنواره «گل‌سرخ» مهاجرین افغان + تصاویر

امسال هم مانند سالهای گذشته جشنواره گل سرخ برگزار شد، تا بار دیگر بهانه‌ای باشد برای خلق هویت، فرهنگ و هنر مهاجرین افغانستانی در ایران اسلامی. به گزارش مشرق، سومین جشنواره گل سرخ  برای سومین سال متوالی هشتم اردیبهشت ۱۳۹۵ در تهران، فرهنگسرای خاوران افتتاح شد و تا جمعه ۱۰ اردیبهشت ماه ادامه دارد. این […]

امسال هم مانند سالهای گذشته جشنواره گل سرخ برگزار شد، تا بار دیگر بهانه‌ای باشد برای خلق هویت، فرهنگ و هنر مهاجرین افغانستانی در ایران اسلامی.

به گزارش مشرق، سومین جشنواره گل سرخ  برای سومین سال متوالی هشتم اردیبهشت ۱۳۹۵ در تهران، فرهنگسرای خاوران افتتاح شد و تا جمعه ۱۰ اردیبهشت ماه ادامه دارد.

این برنامه فرهنگی با آغاز فصل بهار به همت گروه جوانان مهاجر  افغانستانی با جنب‌وجوش خاص و با استقبال گسترده مهاجرین برگزار می‌شود.

در جشنواره امسال بیش از ۴۰ غرفه فرهنگی  توسط تشکلهای فرهنگی و دانشجویی مهاجرین افغانستانی دایر گردیده است.

این تشکلها که  از استانهای اصفهان، قم، قزوین، فارس، البرز و تهران می‌باشند محصولات فرهنگی از قبیل کتاب، اختراعات، غذاهای سنتی، لباسهای سنتی، دستاوردهای فرهنگی، نشریات و… را به نمایش گذاشته‌اند.

امسال حضور کشورهایی مثل پاکستان، ترکمنستان، قزاقستان در کنار ایران و افغانستان به این جشنواره رنگ و بوی «همدلی» داده است.

«کبری غلامی» دبیر این جشنواره اهدف برگزاری این برنامه فرهنگی را ایجاند پیوند بیش از پیش  نخبگان، دانشجویان و دیگر تشکلهای فرهنگی جامعه مهاجرین با عموم  مردم  و نهادهای دولت ایران و افغانستان، استعدادیابی از بین مهاجرین و جذب آنها در گروههای فعال فرهنگی  و معرفی مشترکات فرهنگی دو کشور بیان کرد.

وی در ادامه افزود: مردم ما با جشن گل سرخ پیوند دیرینه دارند و نمی‌توانند در این جشنها که در کشورشان برگزار می‌شود شرکت کنند بنا بر این در حد توان خواستیم  فضایی را برای مهاجرین افغانستانی  فراهم کنیم در همان حال و هوای جشن گل سرخ وطن.

غلامی اظهار داشت: در کنار غرفه‌ها، برنامه‌های متنوعی مثل تئاتر، سمینارهای تخصصی، شب شعر، موسیقی و کارگاه‌های آموزشی نیز داریم که از روز افتتاحیه تا کنون طبق برنامه در حال اجراست.

دبیر جشنوار گل‌سرخ در پایان از همه دوستان و همکاران و هموطنانش که در پایی این برنامه اصیل فرهنگی یاری رسانده‌اند تشکر و قدرانی نمود.

اختتامیه این جشنواره روز جمعه ۱۰ اردیبهشت ساعت ۱۷ در سالن اجتماعات شهید مطهری فرهنگسرای خاوران برگزار می‌شود.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: