تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۰ - ۰۷:۳۰ کد مطلب 99143

مشارکت چین در رزمایش دریای چین جنوبی

به گزارش مشرق و به نقل از آسوشیتدپرس، دولت چین از اعزام یک ناوچه جنگی برای شرکت در رزمایش کشورهای جنوب شرقی آسیا در دریای چین جنوبی اعزام می کند. قرار است در تاریخ دوم تا دوازدهم ماه می رزمایشی با شرکت کشورهای حوزه آسیای جنوب شرقی همراه آمریکا برگزار شود. گفته می شود این […]

به گزارش مشرق و به نقل از آسوشیتدپرس، دولت چین از اعزام یک ناوچه جنگی برای شرکت در رزمایش کشورهای جنوب شرقی آسیا در دریای چین جنوبی اعزام می کند.

قرار است در تاریخ دوم تا دوازدهم ماه می رزمایشی با شرکت کشورهای حوزه آسیای جنوب شرقی همراه آمریکا برگزار شود. گفته می شود این رزمایش برای آمادگی در مقابل تهدیدات احتمالی چین در مالکلیت جزایر دریای چین جنوبی برگزار خواهد شد.

دولت چین با وجود تنش های موجود در حوزه جزایر چین جنوبی گفته است برای شرکت در این مانور نظامی کشتی اعزام خواهد کرد. این رزمایش در سنگاپور و برونئی و در نزدیکی آب‌های دریای چین جنوبی برگزار خواهد شد.

«هو کیان» سخنگوی وزارت دفاع چین گفت: کشورش از تجهیزات نظامی دیگری نیز در این رزمایش استفاده خواهد کرد.

با وجود این چین هنوز بر موضع گذشته خود در مقابل آمریکا تاکید داشته و با انتقاد از آمریکا گفته است دخالت واشنگتن در دریای چین جنوبی به افزایش تنش‌ میان کشورهای منطقه منجر خواهد شد.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: