تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۰ - ۱۰:۱۲ کد مطلب 99153

تداوم نقض آتش بس در یمن توسط آل سعود

جنگنده های عربستان سعودی و مزدوران این کشور در ۲۴ ساعت گذشته به نقض آتش بس در شماری از استان های یمن ادامه دادند. به گزارش مشرق و به نقل از خبرگزاری رسمی یمن(سبا)، یک منبع نظامی گفت: جنگنده های سعودی به طور گسترده حریم هوایی استان های صعده، حجه، مارب و الجوف را مورد […]

جنگنده های عربستان سعودی و مزدوران این کشور در ۲۴ ساعت گذشته به نقض آتش بس در شماری از استان های یمن ادامه دادند.

به گزارش مشرق و به نقل از خبرگزاری رسمی یمن(سبا)، یک منبع نظامی گفت: جنگنده های سعودی به طور گسترده حریم هوایی استان های صعده، حجه، مارب و الجوف را مورد تجاوز قرار دادند.

وی افزود: مزدوران سعودی نیز در این مدت شماری از مواضع ارتش و کمیته های مردمی یمن را در شهر «نهم»، گلوله باران کردند.

در استان مارب نیز مزدوران سعودی با حمله به مواضع ارتش و کمیته های مردمی در منطقه «المشجع» شهر صرواح، به نقض آتش بس ادامه دادند.

در حالی که از تجاوز عربستان و ائتلاف عربی- آمریکایی به یمن بیش از یکسال می گذرد، دور جدید گفت وگوهای صلح یمن پنجشنبه هفته گذشته و پس از ورود نمایندگان انصارالله و علی عبدالله صالح رییس جمهوری سابق یمن در کویت آغاز شد.

مذاکرات قبلی در دسامبر (آذر/دی) گذشته در ژنو بدون نتیجه پایان یافت.

عربستان با ائتلاف برخی کشورهای عربی منطقه و با همراهی آمریکا از ششم فروردین سال گذشته حملات گسترده ای را علیه یمن آغاز کرده تا «عبد ربه منصور هادی» رئیس جمهوری مستعفی و فراری این کشور را به حاکمیت بازگرداند و از قدرت گرفتن انقلابیون یمنی که امنیت شهرهای این کشور را تأمین می کنند، جلوگیری کند.

براثر این حملات، تاکنون هزاران یمنی از جمله زنان و کودکان شهید و یا زخمی و ده ها هزار نفر نیز آواره شده اند. در این مدت همچنین به تأسیسات زیربنایی، خدماتی و درمانی این کشور آسیب های جدی وارد شده است.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: