تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۰ - ۱۳:۵۱ کد مطلب 99178

رحمانی فضلی: اخذ رای تا ساعت ۱۹ ادامه دارد

وی افزود: از مردم عزیز ایران که در مرحله اول باشکوه و مصمم پای صندوق‌های رای حاضر شدند و در فضای قانونی و ارام مرحله اول را پشت سر گذاشتیم و خوشبختانه تمامی شعبه‌ها مورد تایید قرار گرفت و بدین وسیله توانستیم در مرحله اجرا و نظارت بلوغ سیاسی مردم را در عرصه جابجایی قدرت […]

وی افزود: از مردم عزیز ایران که در مرحله اول باشکوه و مصمم پای صندوق‌های رای حاضر شدند و در فضای قانونی و ارام مرحله اول را پشت سر گذاشتیم و خوشبختانه تمامی شعبه‌ها مورد تایید قرار گرفت و بدین وسیله توانستیم در مرحله اجرا و نظارت بلوغ سیاسی مردم را در عرصه جابجایی قدرت در نظام مردم‌سالاری دینی اثبات کنیم.

وزیر کشور با اشاره به آغاز رای‌گیری دور دوم  انتخابات تصریح کرد: انتخابات دور دوم مجلس در ۵۵ حوزه انتخابیه و در ۱۲۱ شهر برای مشخص شدن ۶۸ کرسی مجلس برگزار می‌شود.

رحمانی فضلی تاکید کرد: اخذ رای از ساعت ۸ صبح امروز در تمامی شعب آغاز و تا ساعت ۱۸ ادامه خواهد داشت البته ما یک ساعت هم به این زمان اضافه کردیم لذا  اگر باز هم در برخی از استان‌ها و شعب لازم باشد مدت‌زمان اخذ رای را تمدید خواهیم کرد که این موضوع از طریق وزارت کشور و شورای نگهبان انجام و به استان‌ها اعلام می‌شود.

وی از مردم خواست تا در ساعات اولیه برای اخذ رای در شعب حضور پیدا کنند اظهار داشت: ما بر اساس استقبال باشکوهی که مردم در مرحله نخست داشتند یک ساعت به زمان مورد نظر اضافه کردیم و امیدواریم همچنان در این مرحله هم مردم حضوری باشکوه و حداکثری داشته باشند.

رحمانی فضلی همچنین اظهار داشت:‌ ما تمام تلاش خود را می‌کنیم تا نتایج را تا ساعت ۸ صبح روز شنبه اعلام کنیم.

وزیر کشور در ادامه این نشست در پاسخ به این سوال که برخی عنوان کردند که مسئولان دولتی در جریان انتخابات و قبل از آن دخالت‌هایی داشتند گفت: در مسیر برگزاری انتخابات در مرحله نخست و حتی بعد از شمارش از سوی تعدادی از کاندیداها تخلفاتی گزارش شد هیات‌های اجرایی نظارت به تمامی این مسائل رسیدگی کردند.

وی افزود: حتی بعد از ابلاغ صحت انتخابات اگر دوستان مواردی دارند که می‌تواند این موارد در چگونگی روند انتخابات تاثیرگذار باشد ما و شورای نگهبان مطمئنا بررسی می‌کنیم و حتی اگر در تایید نمایندگان تاثیرگذار باشد در مرحله اعتبارنامه گزارش آن را به مجلس می‌فرستیم تا بررسی شود.

وزیر کشور تاکید کرد: تا الان مدارکی دال بر اینکه دستگاه‌های اجرایی اعم از دولتی و … نسبت به تخلفات در انتخابات به دست وزارت کشور نرسیده و اگر مدارکی وجود داشته باشد آن را بررسی می‌کنیم.

رحمانی فضلی همچنین درباره رد صلاحیت یکی از منتخبان مجلس دهم بعد از اعلام نتایج انتخابات نیز گفت: ما درباره این مساله با شورای نگهبان اختلاف نظر حقوقی داریم که آن را طی نامه‌ای با مستندات حقوقی به شورای نگهبان و سران قوا  ارسال کردیم و اعلام کردیم که نمی‌شود در مرحله‌ای که شمارش تمام شده یک نفر را رد کرد و بقیه به مجلس راه یابند.

وی افزود: البته شورای نگهبان معتقد است با استفاده از ظرفیت نظارت استصوابی این کار را انجام داده است.

وزیر کشور تصریح کرد: امیدوارم انشاءالله امکان بازنگری در این مساله از سوی شورای نگهبان با توجه به مستندات قانونی فراهم شود.

وی در ادامه نشست درباره بکارگیری ۷ هزار نیروی نامحسوس برای اجرای طرح عفاف و حجاب در تهران گفت: این مساله به آن شکلی که مطرح شده نیست و اساساً طرح این موضوع باید در مراتب بالاتر مثل شورای امنیت و شورای اجتماعی کشور مطرح و بررسی شود.

رحمانی فضلی تاکید کرد: این که گفته شده نیروهایی خارج ناجا برای اجرای این طرح به کار گرفته درست نیست لذا اینها همه از نیروهای ناجا هستند که در شیفت‌های استراحت همکاری دارند و از آنها خواسته شده در مسائل ناهنجاری‌های اجتماعی مانند مقابله با شرارت‌ها و سرقت و در موارد محدودی مقابله با مساله بدحجابی کمک کنند و گزارش ارائه کنند که این به معنای اقدام مستقیم آنها نیست.

وی تاکید کرد: بنده اطمینان می‌دهم این نیروها برای دخالت کردن مستقیم در زندگی خصوصی مردم نبوده و نیست لذا معتقدیم امنیت در ایران پایه مردمی دارد.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: