تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۰ - ۱۴:۵۹ کد مطلب 99210

آمریکا امسال ۱۰ هزار آواره سوری را پذیرش خواهد کرد

رئیس جمهور آمریکا روز پنجشنبه گفت که انتظار دارد ایالات متحده پیش از پایان سال جاری به هدف پذیرش ۱۰ هزار آواره سوری دست یابد. به گزارش مشرق، باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا در حالی انتظار دارد که این کشور تا پیش از پایان سال ۲۰۱۶ میلادی به هدف پذیرش ۱۰ هزار مهاجر و آواره […]

رئیس جمهور آمریکا روز پنجشنبه گفت که انتظار دارد ایالات متحده پیش از پایان سال جاری به هدف پذیرش ۱۰ هزار آواره سوری دست یابد.

آمریکا امسال ۱۰ هزار آواره سوری را پذیرش خواهد کردبه گزارش مشرق، باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا در حالی انتظار دارد که این کشور تا پیش از پایان سال ۲۰۱۶ میلادی به هدف پذیرش ۱۰ هزار مهاجر و آواره سوری دست یابد که مخالفت های زیادی از سوی منتقدان در این خصوص مطرح شده و مخالفان نگران تبعات امنیتی این مساله هستند.

در حالی که اروپا با بدترین بحران مهاجرت پس از جنگ جهانی دوم روبرو شده و هزاران آواره سوری به سوی مرزهای اتحادیه اروپا سرازیر شده اند، اوباما قول داده است تا پایان ۲۰۱۶ میلادی بیش از ۱۰ هزار آواره سوری را بپذیرد.

ولی وزارت خارجه آمریکا اعلام کرده است که تا پایان مارس تنها ۱۲۸۵ مهاجر و آواره سوری در آمریکا پذیرش شده است.

اوباما در پاسخ به سئوالی درباره دستیابی به این هدف گفت: ما قصد داریم تا به قول خود عمل کنیم.

این قول اوباما با مخالفت شدید جمهوریخواهانی روبرو شده است که نگران اقدامات خشونت آمیز تروریست ها هستند. جمهوریخواهان بر این باورند که تروریست ها ممکن است در پوشش مهاجر و آواره وارد خاک آمریکا شوند.

بیش از ۳۰ فرماندار ایالت های آمریکا سعی کرده اند تا از ورود مهاجران به ایالت های خود جلوگیری کنند ولی دادگاه ها اعلام کرده اند که تصمیم نهایی در این خصوص باید از سوی دولت فدرال گرفته شود.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: