تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۰ - ۱۵:۳۵ کد مطلب 99223

به وزیر ورزش اطلاعات دروغ دادند/حفظ کی‌روش اجتناب‌ناپذیر است

عضو مجمع فدراسیون فوتبال با بیان اینکه به وزیر ورزش اطلاعات دروغ دادند و بین محمود گودرزی و علی کفاشیان شیطنت صورت گرفت، درباره شائبات انتخابات فدراسیون توضیحاتی ارائه کرد. به گزارش مشرق، امیر عابدینی درباره اینکه آیا انتخابات فدراسیون فوتبال در تاریخ ۱۸ اردیبهشت برگزار خواهد شد یا خیر، گفت: انتخابات در تاریخ تعیین […]

عضو مجمع فدراسیون فوتبال با بیان اینکه به وزیر ورزش اطلاعات دروغ دادند و بین محمود گودرزی و علی کفاشیان شیطنت صورت گرفت، درباره شائبات انتخابات فدراسیون توضیحاتی ارائه کرد.

به وزیر ورزش اطلاعات دروغ دادند/حفظ کی‌روش اجتناب‌ناپذیر استبه گزارش مشرق، امیر عابدینی درباره اینکه آیا انتخابات فدراسیون فوتبال در تاریخ ۱۸ اردیبهشت برگزار خواهد شد یا خیر، گفت: انتخابات در تاریخ تعیین شده، برگزار خواهد شد.  گروهی فکر می کنند و یا دنبال این هستند که این مجمع برگزار نشود و یا خروجی نداشته باشد ولی اگر تمام قوانین را مرور کنیم، متوجه می شویم نمی توانیم انتخابات را برگزار نکنیم. نکته دیگر این است که این انتخابات باید نتیجه داشته باشد.

وی با بیان اینکه متاسفانه دیوار بی اعتمادی کوتاه است و دیوار باورها، بلند، گفت: یک عده نمی‌خواهند انتخابات نتیجه داشته باشد. به چه دلیل؟ به این دلیل که آقای کفاشیان کاندیدا نشده است؟ خب کفاشیان کاندیدا نباشد. سه عنصر اصلی دیگر فوتبال کاندیدا شده اند و این بضاعت فوتبال ما است.

عضو مجمع فدراسیون فوتبال تصریح کرد: اگر بستر را فراهم نکنیم، به فوتبال ظلم کرده ایم. چیزی که دوستان نگرانش هستند این است که اگر تعدادی از اعضای مجمع رای سفید بدهند و یا عده‌ای غایب باشند، اخذ آرای دو سوم ممکن نشود.

عابدینی افزود: بر اساس ماده ۱۰ فیفا، اخذ رای از حاضران در مجمع صورت خواهد گرفت و تعداد حاضران ملاک است. اگر حد نصاب برای تشکیل مجمع باشد، دو سوم مورد نیاز برای انتخاب رئیس، بر اساس تعداد حاضران در جلسه است نه کل اعضای مجمع.

وی در ادامه به تمجید از عملکرد علی کفاشیان پرداخت و گفت: ما زیبایی های کار این فدراسیون را ندیده‌ایم. نمی خواهیم ببینیم این فدراسیون چه گرفت و چه تحویل داد و الان در رنکینگ فیفا کجا است. لیگ ما با قدرت برگزار می شود. لیگ دسته اول هم یک گروهی شد تا از حالت پلی آف که آفت فوتبال بود، خارج شود.

عضو مجمع با اشاره به مدیریت کلان در فوتبال، افزود: به عنوان مثال بحث کارلوس کی روش مدیریت کلان می طلبد. هم باید بودجه اش را تامین کنیم و از سوی دیگر امکانات بین المللی را پیش بینی کنیم. ما اینرا تمرین نکرده بودیم ولی الان داریم تمرین می کنیم. این یک چالش خوب برای فوتبال بوده است.

عابدینی درباره اختلافات بین وزیر ورزش و رئیس فدراسیون فوتبال، تاکید کرد: بین وزیر و فدراسیون شکاف ایجاد شد و متاسفانه با کینه و عداوت مطالبی را مطرح کردند. افراد دیگر نیامدند این دو بزرگوار (کفاشیان و گودرزی) را به هم نزدیک کنند. این وسط شیطنت شد و اطلاعات دروغ به وزیر دادند.

وی ادامه داد: تا جایی که کمیسیون اصل نود هم علیه کفاشیان مصاحبه ای می کند. رئیس این کمیسیون یکی از دوستان نزدیک من است. او حتی از من هم در این خصوص سئوال نکرد در حالی که من به عنوان یک شاهد می توانم شهادت بدهم سلامت نفس کفاشیان چقدر است. کفاشیان خودش را در معرض تهمت قرار داد تا از حیثیت ملی دفاع کند.

وی درباره اینکه آیا پشیمان نیست در مجمع قبلی به نفع کفاشیان کار کرد؟ گفت: خیر، احساس می کنم کار خداپسندانه ای کردم.

عضو مجمع در پاسخ به این سئوال که چه نمره‌ای به علی کفاشیان می دهد، گفت: در بخش سازماندهی و هدایت عمومی نمره خوبی نمی دهم. کفاشیان در این تجدید می شود ولی در بقیه جاها نمره خوبی می گیرد.

عابدینی درباره اینکه احتمالا در فدراسیون جدید پست و سمت خواهد گرفت، گفت: هر سه نامزد ریاست به من پیشنهاد همکاری دادند. من هم گفتم مگر الان با شما کار نمی کنم؟ اگر هر پستی برای خدمت به فوتبال به من پیشنهاد شود که بتوانم شان آنرا نگه دارم، قبول می کنم.

عضو مجمع فدراسیون فوتبال در پاسخ به این سئوال که آیا رئیس جدید کارلوس کی‌روش را حفظ می‌کند یا خیر؟ تاکید کرد: حفظ کی روش اجتناب ناپذیر است. باید او را حفظ کنند. مردم ما تیم ملی و سرمربی آنرا قبول دارند.

عابدینی درباره ایراد سازمان بازرسی برای انتخابات فدراسیون فوتبال، گفت: الان وزارت ورزش باید نامه ای به فدراسیون فوتبال بنویسد و اعلام کند که با همان اساسنامه قبلی انتخابات برگزار شود. اگر این نامه نباشد، دیگر تقصیری متوجه فدراسیون فوتبال نیست ولی به نظر می رسد وزیر ورزش عزمش را جزم کرده و به زودی این نامه را به فدراسیون می فرستد.

وی همچنین در بخش دیگری از صحبتهایش در خصوص اینکه یکی از منتقدان علی اکبر طاهری سرپرست باشگاه پرسپولیس بوده است، گفت: انتقاداتم را در جلسه خصوصی به طاهری گفتم و او هم قبول کرد. حرف من این بود که طاهری را تنها گذاشتند. انتقادم این بود که چرا طاهری را هنگام بستن تیم تنها گذاشتند. او هم گلایه داشت که تنها بوده است. گلایه من این بود که واسطه ها و کسانی که منافع خودشان را می بینند، دارند کار دیگری می کنند و چرا به باشگاه رفت و آمد داشتند در صورتی که یک مربی مثلعلی دایی چنین اجازه ای به هیچکس نمی داد.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: