تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۰ - ۱۷:۲۷ کد مطلب 99273

ایران و IFP فرانسه تفاهم نامه جدید نفتی امضا می‌کنند

ایران و گروه IFP فرانسه یک تفاهم نامه نفتی مشترک با هدف افزایش ضریب بازیافت از مخازن نفت را امضا می‌کنند. به گزارش مشرق، پژوهشگاه صنعت نفت ایران و گروه IFP فرانسه به منظور امضای یک تفاهم نامه جددی نفتی به منظور افزایش ضریب بازیافت در مخازن نفت کشور به توافق رسیدند و این تفاهم […]

ایران و گروه IFP فرانسه یک تفاهم نامه نفتی مشترک با هدف افزایش ضریب بازیافت از مخازن نفت را امضا می‌کنند.

ایران و IFP فرانسه تفاهم نامه جدید نفتی امضا می‌کنندبه گزارش مشرق، پژوهشگاه صنعت نفت ایران و گروه IFP فرانسه به منظور امضای یک تفاهم نامه جددی نفتی به منظور افزایش ضریب بازیافت در مخازن نفت کشور به توافق رسیدند و این تفاهم نامه اردیبهشت ماه سال جاری امضا خواهد شد.

بر این اساس همکاری در هشت موضوع فناورانه با اولویت ازدیاد برداشت مهمترین محورهای امضای این تفاهم نامه نفتی بین ایران و معتبرترین گروه پزوهشی فرانسوی‌ها خواهد بود.

شیرین سازی گاز طبیعی، مدیریت آب، برگزاری ذوره های مشترک آموزشی، ایجاد مرکز مشترک دوره‌های تخصصی بین‌المللی به منظور ارائه خدمات به صنعت نفت ایران و منطقه از دیگر مفاد این توافق نامه خواهد بود.

«کارنیک» رئیس موسسه آی اف پی از فرانسه سال گذشته در دیدار با مسئولان موسسه مطالعات بین‌المللی انرژی ایران در تهران از آمادگی این موسسه برای حضور قوی و موثر در صنعت نفت و گاز ایران و به خصوص آموزش و تربیت نیروهای متخصص مورد نیاز این صنعت در پساتحریم خبر داده و گفته بود: ایران یکی از مهمترین قطب‌های صنعت نفت و گاز جهان است.

وی به سابقه همکاری بسیار نزدیک ایران و موسسه آی اف پی در دوران پیش از اعمال تحریم‌ها اشاره کرد و تاکید کرده بود: آی اف پی فرانسه به عنوان یکی از معتبرترین موسسات آموزشی جهان در حوزه نفت و گاز با تجربه حضور در بیش از ٨٠ کشور و همکاری با ١٢٠٠ شرکت نفت و گازی در جهان از امکان فعالیت مجدد در ایران بلافاصله پس از رفع تحریم‌ها استقبال می کند.

گروه IFP فرانسه با بیش از ۶٠ سال سابقه فعالیت، یکی از معتبرترین مراکز پژوهشی صنعت نفت فرانسه و جهان به شمار می‌رود.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: