تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۰ - ۱۴:۳۵ کد مطلب 99300

امام جمعه موقت ساری : تکریم کارگر، زیر بنای اقتصاد مقاومتی است

امام جمعه موقت ساری گفت : تکریم به کارگران و حل مشکلات آنان زیر بنای اقتصاد مقاومتی است .

به گزارش میدان۷۲، حجت الاسلام محمد قاسمی در خطبه های این هفته از نماز جمعه ساری با اشاره به ۱۱ اردیبهشت ماه، روز جهانی کار و کارگر، افزود: کارگران با زحمت مضاعف رنج تحریم اقتصادی از سوی دشمنان را کاهش دادند.
وی با اشاره به مشکلات اقتصادی کارگران و بیکاری بعضی از آنان به دلیل تعطیلی شماری از کارخانه های و مراکز تولیدی از مسئولان بویژه دولت خواست تا برای حل مشکلات آنان اقدام کنند.

خطیب جمعه ساری به سخنان رهبر معظم انقلاب در دیدار با کارگران اشاره و خاطر نشان کرد: هرکدام از محورهای فرمایش های ایشان دستمایه ای مفید برای مسئولان در جهت بهبود وضعیت کارگران است.
او به لزوم فرهنگ سازی و اهمیت جایگاه کارگران تاکید کرد و گفت: تقویت و افزایش تولید و اصرار در مصرف محصولات داخلی از جمله راهکار های مفید در بهبود وضعیت کارگران خواهد بود.

قاسمی با بیان اینکه اغلب مراجعه کنندگان به دفتر نمایندگی ولی فقیه در مازندران مشکل فقر و بیکاری دارند، گفت: مسئولان با پیروی از رهنمودهای رهبر معظم انقلاب برای حل این معضلات بکوشند.
وی با اشاره به اینکه دلبستن و امید داشتن به کشورهای بیگانه، ساده اندیشی است، گفت: تنها با عمل به شعار سال تحت عنوان ‘اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل’ باید برای افزایش منابع مالی تلاش کنیم.

وی همچنین نامگذاری سالگرد شهادت آیت الله مطهری تحت عنوان روز و هفته معلم را نشان از جایگاه رفیع این حرفه در جمهوری اسلامی و آموزه های دینی دانست و از معلمان کشور خواست تا در روش تدریس از این استاد بزرگ الگو بگیرند.

خطیب جمعه ساری توسعه اندیشه، سلامت فکر، گسترش ارتباط با مخاطب، عزت بخشی به نسل نو ، ابهام زدایی، شجاعت و صداقت درکلام و غیره را از ویژگی های آیت الله مطهری دانست و افزود: معلمان مازندرانی با پیروی از سیره این شهید توفیقات بسیاری را نصیب نظام آموزشی استان کرده اند.

وی خواستار رسیدگی به مشکلات معلمان شد و تصریح کرد: درشان نظام اسلامی نیست که معلم برای گذران زندگی و امرار معاش مجبور به مسافر کشی شود.

 

 

 

منبع : خبرگزاری جمهوری اسلامی ( استان مازندران )

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: