تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۰ - ۲۱:۴۴ کد مطلب 99371

تحرکات پشت پرده برای عفو طارق الهاشمی

وی در نشستی خبری در پارلمان عراق گفت که تلاشهای مخفیانه ای برای صدور عفو طارق الهاشمی و گروهی از تروریستها که دهها تن از شهروندان را به خاک و خون کشیده اند، در حال انجام است. این نماینده ائتلاف قانون اعلام کرد که محرک این قضیه مهدی الفکیکی مدیر سابق اطلاعات وزارت کشور عراق […]

وی در نشستی خبری در پارلمان عراق گفت که تلاشهای مخفیانه ای برای صدور عفو طارق الهاشمی و گروهی از تروریستها که دهها تن از شهروندان را به خاک و خون کشیده اند، در حال انجام است.

این نماینده ائتلاف قانون اعلام کرد که محرک این قضیه مهدی الفکیکی مدیر سابق اطلاعات وزارت کشور عراق است که به اتهام همکاری با طارق الهاشمی، چندین ماه در بازداشت به سر برد.
طارق  احمد بکر الهاشمی متولد سال ۱۳۲۱ در بغداد، در یک خانواده کاملاً نظامی به دنیا آمد. وی یک افسر در ارتش سابق بود و پدر بزرگ وی نیز در ارتش عثمانی ها مشغول به خدمت بوده است. الهاشمی برای مدتی طولانی عضو ارشد حزب اسلامی عراق –شاخه سیاسی عراقی اخوان المسلمین– بوده است.
در سال ۱۳۸۵ از سوی جبهه توافق اهل سنت به عنوان معاون رئیس جمهور عراق معرفی شد. در سال ۱۳۸۸ از رهبری حزب اسلامی استعفا داد و به لیست ایاد علاوی پیوست. هاشمی در زمان تصدی پست معاونت ریاست جمهوری بارها با حمایت از حزب بعث، مخالفت خود را با استفاده از اصطلاح «حزب منحل بعث» اعلام کرده بود.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: