تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۱ - ۰۱:۳۱ کد مطلب 99433

سرگردانی ۶ساعته زائران ایرانی عتبات در فرودگاه بغداد

تأخیر پرواز بغداد به تهران موجب شده تا زائران ایرانی عتبات عالیات نزدیک به ۶ ساعت در فرودگاه بغداد سرگردان بمانند تا ساعت ۲۳ به گفته مسئولان پرواز انجام شود. به گزارش مشرق،زائران ایرانی عتبات که امروز ساعت ۱۰:۳۰ کلید اتاق‌های خود را تحویل دادند، تا با پرواز ساعت ۱۷:۱۵ ایران‌ایر به سمت تهران پرواز […]

تأخیر پرواز بغداد به تهران موجب شده تا زائران ایرانی عتبات عالیات نزدیک به ۶ ساعت در فرودگاه بغداد سرگردان بمانند تا ساعت ۲۳ به گفته مسئولان پرواز انجام شود.

به گزارش مشرق،زائران ایرانی عتبات که امروز ساعت ۱۰:۳۰ کلید اتاق‌های خود را تحویل دادند، تا با پرواز ساعت ۱۷:۱۵ ایران‌ایر به سمت تهران پرواز کنند، هم اکنون در فرودگاه بغداد سرگردان هستند. این زائران که پس از کش و قوس‌های فراوان امنیتی و گذشتن از ایست‌بازرسی‌های متعدد یک ساعتی را در اتوبوس به علت تصادف اتوبوس حوالی فرودگاه انتظار کشیده بودند، زمانی که به فرودگاه رسیدند متوجه شدند که پرواز با ۶ ساعت تأخیر انجام خواهد شد.

در مدت زمان سپری شده هیچگونه امکاناتی در اختیار مسافران قرار نگرفته و تنها یک وعده غذایی ساندویچ سرد به آنها داده شده است.

در این ارتباط محسن نظافتی معاون عتبات سازمان حج و زیارت در گفت‌وگو با فارس، اعلام کرد: تأخیر به وجود آمده به علت مشکلاتی است که ایران‌ایر داشته است. ما پیش از این به ستادها اعلام کرده‌ایم که اگر متوجه شدند پروازها دارای تأخیر است، دیرتر به سمت فرودگاه زائران را حرکت دهند اما گویا مسئولان ایران‌ایر اعلام کردند که پرواز تنها ۲ تا ۲٫۵ ساعت تأخیر خواهد داشت، بنابر این زائران به سمت فرودگاه حرکت داده شدند.

وی ادامه داد: هم اکنون هواپیما از شیراز به سمت بغداد در حرکت است تا زائران شیرازی را در بغداد پیاده کرده و دیگر زائران را از بغداد به تهران برساند. متأسفانه در این میان زائران شیرازی نیز در فرودگاه شیراز به همان اندازه با تأخیر مواجه شدند.

نظافتی در مورد امکانات فرودگاه، غذا و رسیدگی به زائران سرگردان،‌ گفت:‌ مسائل مربوط به داخل فرودگاه با ایرلاین‌ها در ارتباط است و به دلیل مسائل امنیتی حتی یک لیوان چای نیز از خارج از فرودگاه نمی‌توان داخل فرودگاه برد، بنابراین ایران‌ایر در آنجا دفتر دارد و یک وعده غذایی که ساندویچ سرد بوده در اختیار زائران قرار داده است.

نظافتی تأکید کرد:‌ مسئولان ایران‌ایر قول داده‌اند که پرواز رأس ساعت ۲۳ انجام شود و اگر به ما تأخیر ۶ ساعته را اعلام کرده بودند، قطعاً زائران را دیرتر به سمت فرودگاه حرکت می‌دادیم.

به گزارش فارس، به نظر می‌رسد مسئولان ایران‌ایر در این زمینه هیچگاه پاسخگو نیستند و حتی از دادن جواب درست به کاروان‌های حج و زیارت نیز طفره می‌روند چرا که اگر زمان درست پرواز را به کاروان‌ها اعلام می‌کردند زائران در هتل مانده و با توجه به ساعت حرکت به سمت فرودگاه عازم می‌شدند.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: