تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۱ - ۰۱:۴۶ کد مطلب 99439

دستگیری ۴۶ مزدور ائتلاف متجاوز سعودی به دست ارتش یمن

نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن ۴۶ مزدور ائتلاف متجاوز سعودی را در مناطق مختلفی از استان البیضاء دستگیر کردند. به گزارش مشرق به نقل از المنار، منابع یمنی اعلام کردند که ارتش و کمیته های مردمی در راستای عملیات نظامی با هدف متوقف ساختن تجاوز عربستان، ۴۰ مزدور ائتلاف متجاوز سعودی در بخش […]

نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن ۴۶ مزدور ائتلاف متجاوز سعودی را در مناطق مختلفی از استان البیضاء دستگیر کردند.

به گزارش مشرق به نقل از المنار، منابع یمنی اعلام کردند که ارتش و کمیته های مردمی در راستای عملیات نظامی با هدف متوقف ساختن تجاوز عربستان، ۴۰ مزدور ائتلاف متجاوز سعودی در بخش رادع در استان البیضاء را دستگیر کردند.

نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن همچنین ۶ تن از مزدوران ائتلاف متجاوز سعودی را در بخش ذی ناعم در استان البیضاء دستگیر کردند.

منابع یمنی همچنین اعلام کردند که جنگنده های ائتلاف متجاوز سعودی برای نوزدهمین روز متوالی آتش بس را در تعدادی از استانهای یمن نقض کردند.

و خبر دیگر اینکه افراد مسلح مروان ابوشوقی مدیر اداره راهنمایی و رانندگی استان عدن را در منطقه الشیخ عثمان در شهر عدن ترور کردند.

ائتلاف متجاوز سعودی علی رغم توافقات قبلی همچنان به نقض آتش بس و بمباران مناطق مختلف یمن ادامه می‌دهد و این در حالی است که مذاکرات گروههای یمنی برای رسیدن به راه حل بحران این کشور همچنان در کشور کویت ادامه دارد.

عربستان سعودی ضمن ائتلاف با برخی کشورهای عربی منطقه از ششم فروردین سال جاری حملات گسترده علیه یمن را کلید زد تا از این طریق بتواند «عبد ربه منصور هادی» رئیس جمهوری مستعفی و فراری یمن را به قدرت بازگرداند.

بر اثر این حملات، تاکنون هزاران یمنی از جمله زنان وکودکان کشته و یا زخمی شده و ده‌ها هزار نفر نیز آواره و ۸۰ درصد تأسیسات زیربنایی، خدماتی و درمانی این کشور ویران شده است.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: