تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۱ - ۰۲:۲۰ کد مطلب 99446

شرکت ساختمانی بن لادن ۵۰ هزار نیروی خود را اخراج کرد

به گزارش مشرق به نقل از خبرگزاری رویترز از دبی، کل نیروی کار در این شرکت که یکی از بزرگترین شرکت ها در عربستان و در میان بزرگترین سازندگان خاورمیانه است، حدود ۲۰۰ هزار نفر اعلام شده است. روزنامه عربستانی الوطن به نقل از منابع ناشناس گزارش داد که این شرکت موعد قرارداد ۵۰ هزار […]

به گزارش مشرق به نقل از خبرگزاری رویترز از دبی، کل نیروی کار در این شرکت که یکی از بزرگترین شرکت ها در عربستان و در میان بزرگترین سازندگان خاورمیانه است، حدود ۲۰۰ هزار نفر اعلام شده است.

روزنامه عربستانی الوطن به نقل از منابع ناشناس گزارش داد که این شرکت موعد قرارداد ۵۰ هزار کارگر خود را که ظاهرا همه از اتباع بیگانه هستند، تمام شده اعلام کرده و برای آنها به منظور ترک عربستان، روادید خروج دائمی صادر کرده است.

به نوشته این روزنامه، کارگران بدون دریافت دستمزد٬ از ترک کردن عربستان خودداری کرده اند .

برخی از این کارگران بیش از چهار ماه است که حقوق خود را دریافت نکرده اند.

در همین حال، کارگران تقریبا هر روز در مقابل دفترهای شرکت بن لادن در عربستان تجمع های اعتراضی برگزار کرده اند.

خبرگزاری رویترز گزارش داد که شرکت بن لادن به ایمیل این خبرگزاری برای اظهارنظر در مورد این مساله هنوز پاسخ نداده است.

این شرکت در سال جاری با مشکلاتی در زمینه پرداخت دستمزد به کارگران خود مواجه بوده است.

شماری از کارگران شرکت بن لادن ماه گذشته میلادی در مقابل یکی از دفترهای این شرکت در عربستان تجمع کردند و خواستار پرداخت حقوق معوقه خود شدند.

براساس این گزارش، شرکت بن لادن در زمان رونق اقتصادی عربستان در دهه گذشته شکوفا شد و حدود ۲۰۰ هزار نفر را استخدام کرد اما با کاهش قیمت جهانی نفت و تمهیدات دولت سعودی برای کاهش هزینه ها به منظور جبران کسری بودجه، به این شرکت همچون دیگر شرکت های ساخت و ساز در عربستان ضربه سختی وارد شد.

در همین حال، اصلاحات بازار کار که به منظور جذب شمار بیشتری از شهروندان سعودی به بخش خصوصی در نظر گرفته شد، از سال ۲۰۱۱ استخدام کارگران خارجی در شرکت های ساخت و ساز عربستان را دشوارتر و هزینه برتر کرد.

دادگاه سلطنتی عربستان سال گذشته طی حکمی اعلام کرد که شرکت بن لادن از انعقاد قراردادهای جدید پس از سقوط یک جرثقیل در مسجد الحرام مکه محروم شده است.

بررسی های اولیه نشان داد که شرکت بن لادن تمهیدات امنیتی برای استفاده از این جرثقیل را رعایت نکرده است.

براساس این گزارش، شرکت بن لادن در دهه ۳۰ میلادی به دست پدر اسامه بن لادن سرکرده سابق سازمان تروریستی القاعده تاسیس شد.

اسامه که یکی از ۵۰ فرزند این سرمایه دار سعودی بود، در سال ۱۹۹۳ سهم خود در تجارت خانوادگی را از دست داد و از سوی خاندان بن لادن طرد شد.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: