تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۱ - ۰۲:۱۳ کد مطلب 99447

جدیدترین اقدام خصمانه نمایندگان کنگره آمریکا علیه ایران

۲۳ نماینده کنگره آمریکادر نامه‌ای به وزرای بازرگانی، خزانه‌داری و خارجه کشورشان خواستار توضیح درباره لغو ممنوعیت‌های صادرات علیه شرکت چینی متهم به نقض تحریم‌های ایران شده‌اند. به گزاش مشرق، «رابرت پیتنجر»، نگارنده اصلی این نامه، روز پنجشنبه در صفحه شخصی‌اش در وب‌سایت رسمی مجلس نمایندگان آمریکا نسخه‌ای از این نامه را قرار داده است […]

۲۳ نماینده کنگره آمریکادر نامه‌ای به وزرای بازرگانی، خزانه‌داری و خارجه کشورشان خواستار توضیح درباره لغو ممنوعیت‌های صادرات علیه شرکت چینی متهم به نقض تحریم‌های ایران شده‌اند.

به گزاش مشرق، «رابرت پیتنجر»، نگارنده اصلی این نامه، روز پنجشنبه در صفحه شخصی‌اش در وب‌سایت رسمی مجلس نمایندگان آمریکا نسخه‌ای از این نامه را قرار داده است و نوشته امضاکنندگان نامه از مقام‌های دولت خواسته‌اند جریمه‌ها علیه این شرکت چینی را بازگردانند.

وزارت بازرگانی آمریکا، فروردین‌ماه سال جاری اعلام کرد به دنبال توافق با شرکت بزرگ چینی «زد.تی.ای»، ممنوعیت‌های صادراتی قبلاً در نظر گرفته شده برای این شرکت به دلیل نقض تحریم‌های ایران را برای دوره‌ای سه ماه دولت آمریکا ممنوعیت‌های صادرات قبلاً وضع شده علیه شرکت بزرگ چینی «زد.تی.ای» (ZTE) را به طور موقت و برای دوره‌ای سه‌ ماهه لغو کرده است.

در سال ۲۰۱۲ خبرگزاری رویترز در گزارشی مدعی شده بود که که این شرکت چینی با امضای قراردادی چندمیلیون دلاری برای تحویل سخت‌افزارها و نرم‌افزارهای آمریکایی به شرکت مخابرات ایران، تحریم‌های واشنگتن علیه تهران را نقض کرده است.

نمایندگان کنگره در نامه تازه خود ابراز نگرانی کرده‌اند لغو ممنوعیت‌های صادرات علیه شرکت «زد.‌تی‌.ای» باعث می‌شود رفتار غیرقانونی این شرکت با تنبیه مواجه نشود.

این نامه، ضمن متهم کردن ایران به نقض حقوق بشر، از دولت اوباما به دلیل اینکه برجام کمکی به حل این موضوع نکرده هم انتقاد کرده است.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: