تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۱ - ۱۴:۲۷ کد مطلب 99622

معاون سازمان اطلاعات امنیت آلمان سفیر ایران می‌شود

یک هفته نامه آلمانی از تصمیم وزارت خارجه آلمان برای انتصاب معاون رئیس اخیرا برکنار شده سازمان اطلاعات امنیت آلمان به عنوان سفیر این کشور در ایران خبر داد. به گزارش پایگاه ۵۹۸ به نقل از تسنیم، بر اساس تصمیمات اتخاذ شده، معاون رئیس اخیرا برکنار شده سازمان اطلاعات امنیت آلمان (BND) به عنوان سفیر […]

یک هفته نامه آلمانی از تصمیم وزارت خارجه آلمان برای انتصاب معاون رئیس اخیرا برکنار شده سازمان اطلاعات امنیت آلمان به عنوان سفیر این کشور در ایران خبر داد.

به گزارش پایگاه ۵۹۸ به نقل از تسنیم، بر اساس تصمیمات اتخاذ شده، معاون رئیس اخیرا برکنار شده سازمان اطلاعات امنیت آلمان (BND) به عنوان سفیر آلمان در تهران معرفی می شود.

اخیرا “گرهارد شیندلر”، رئیس سازمان اطلاعات امنیت آلمان به صورت ناگهانی و غافلگیر کننده از سمت خود برکنار شد.

حالا نیز وزارت خارجه آلمان قصد دارد معاون وی یعنی «میشاییل کلور-برشتولد» را که قبلا از طرف این وزرتخانه در سازمان اطلاعات امنیت آلمان مامور شده بود را برکنار کرده و وی را به سمت سفیر ایران درآورد.

معاون رئیس سازمان اطلاعات امنیت آلمان که از وزارت خارجه مامور می شود باید حداقل سه سال در سمت خود در این سازمان بماند. این در حالی است که وی تنها دو سال از خدمت خود را گذرانده  و پیش از موعد برکنار می شود.

با این حال هفته نامه “اشپیگل” به نقل از محافل آگاه نوشت تغییر سمت “برشتولد” به برکناری رئیس وی ارتباطی ندارد. وی هرگز نتوانسته خود را با جو سازمان اطلاعات امنیت آلمان وفق دهد و برای این کار ساخته نشده بود.

با این تغییر اخیرا سه مورد از سمت های مهم در سازمان اطلاعات امنیت آلمان تغییر پیدا کرده است.  معاون رئیس امور نظامی در این سازمان اطلاعاتی آلمان هم اوایل ماه جاری میلادی تغییر پیدا کرد.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: