تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۱ - ۱۵:۲۳ کد مطلب 99671

ثبت سفارش خودروهای آمریکایی باز است

رئیس انجمن واردکنندگان خودرو گفت: در حال حاضر امکان ثبت سفارش برای واردات خودروهای آمریکایی وجود دارد و مجوز واردات هنوز لغو نشده است. به گزارش مشرق، میثم رضایی در یک نشست خبری اظهار داشت: مجوز واردات شورلت سال گذشته صادر شده و تاکنون حدود ۲۵ دستگاه شورلت ثبت سفارش شده است. وی ادامه داد:هر […]

رئیس انجمن واردکنندگان خودرو گفت: در حال حاضر امکان ثبت سفارش برای واردات خودروهای آمریکایی وجود دارد و مجوز واردات هنوز لغو نشده است.

به گزارش مشرق، میثم رضایی در یک نشست خبری اظهار داشت: مجوز واردات شورلت سال گذشته صادر شده و تاکنون حدود ۲۵ دستگاه شورلت ثبت سفارش شده است.

وی ادامه داد:هر کسی با پرداخت ۳ درصد حق نمایندگی می تواند برای واردات شورلت اقدام کند.

به گفته رضایی، واردات شورلت در حالی انجام می شود که شرکت مادر آمریکایی در سایت رسمی خود اعلام کرده به ۵ کشور سرویس نخواهد داد و نام ایران در صدر این لیست قرار دارد.

وی تأکید کرد:در شرایطی که آمریکا سالهاست روی خوش به ایران نشان نداده است، چطور می تواند به خودروهای ما خدمات ارایه دهد.

رضایی ادامه داد: در شرایط تحریم شاهد این بودیم که خودروسازان فرانسوی ایران را ترک کردند، در مورد آمریکا نمی توان انتظار بهتری داشت.

‌رئیس انجمن واردکنندگان خودرو اظهار داشت:اینکه شورلت به طور رسمی اعلام می‌کند در ایران نمایندگی ندارد، نشان می دهد که محصولات این شرکت به صورت واسطه‌ای به کشور وارد شده است.

رضایی در پاسخ به این سوال که آیا وزیر صنعت از واردات خودروهای آمریکایی اطلاعی داشته است؟ گفت:
مگر می شود مسئولان وزارت صنعت از این موضوع اطلاعی نداشته باشند؟

وی تصریح کرد: ارکان وزارت صنعت از این موضوع باخبرند و مجوز ثبت سفارش با اطلاع وزارت صنعت صادر می شود.

 وزیر صنعت چندی قبل در پاسخ به سؤالی درباره واردات خودروهای آمریکایی که مقام معظم رهبری در جمع کارگران به آن اشاره کردند، گفت: من خودم نمی دانستم. دستور پیگیری دادم، ظاهراً در سال ۹۳ یک شرکتی برای واردات خودرو آمریکایی از طریق کشور ثالث از ما مجوز نمایندگی گرفته است و اواخر سال ۹۴ این مجوز داده شد،البته هنوز نمی دانم که این خودرو وارد شده است یا نه. یا باید مجوز این شرکت را لغو کنیم و یا بگوییم از آن استفاده نکند.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: