تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۱ - ۱۱:۲۳ کد مطلب 99701

بسیج دانشجویی دانشگاه صدا و سیما نامه ای را به رئیس جمهور در ۱۰۰۰ امین روز دولت منتشر کرد.

  به گزارش میدان ۷۲؛ متن این نامه به شرح زیر است: جناب آقای دکتر روحانی ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران با سلام و تحیت، دولت یازدهم ۱۰۰۰روزه شد.به همین مناسبت لازم دانستیم نکاتی را با حضرتعالی در میان بگذاریم. شاید این نامه هم به مانند نامه های قبلی چندان از سوی شما مهم تلقی […]

 

به گزارش میدان ۷۲؛ متن این نامه به شرح زیر است:

جناب آقای دکتر روحانی
ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران
با سلام و تحیت،

دولت یازدهم ۱۰۰۰روزه شد.به همین مناسبت لازم دانستیم نکاتی را با حضرتعالی در میان بگذاریم. شاید این نامه هم به مانند نامه های قبلی چندان از سوی شما مهم تلقی نشود اما به حسب وظیفه و تکلیف این مطالبه انجام میشود.

۱-جناب آقای روحانی!در تمام ۱۰۰۰روز گذشته از عمر دولت تدبیر و امید مکرر از شما و سایر دولتمردان شنیدیم که لغو تحریم ها و حل تمام مشکلات کشور حتی مسئله آب خوردن و محیط زیست و بهبود وضعیت اقتصادی در گروی توافق هسته ای با آمریکا است.با گذشت ماه ها از توافق برجام مردم همچنان منتظرند تا وعده هایی که از ابتدای دولت یازدهم به آنان داده شده است.را در عمل ببینند. آیا پس از گذشت ۱۰۰۰روز از عمر دولت یازدهم موعد پاسخگویی فرا نرسیده است؟

۲-جناب آقای روحانی! برجام، نزد ملت ایران حالا دیگر نه آن طور که حضرتعالی می گفتید آفتاب تابان است و نه دیگر حلال همه مشکلات در ایران. برجام حالا خود مشکلی شده مافوق تمام مشکلات ملت ایران و چماقی که غرب و آمریکا بر سر ملت ایران بالا برده‌اند و هر روز به واسطه آن خسارتی جدید به کشور تحمیل می کنند و الحق و الانصاف نامی بهتر از خسارت محض نمی شود برای برجام برگزید.متاسفانه تمرکز بیش از حد دولت در ۱۰۰۰روز گذشته بر برجام و مذاکرات هسته ای و غفلت از اولویت های اصلی کشور موجب رکود بی سابقه اقتصادی شده است. حال به اذعان دولتمردان و حضرتعالی بزرگترین مشکل کشور مسئله رکود و عدم رونق اقتصادی است. با گذشت ماه ها از اجرایی شدن برجام اکنون همه در عمل مشاهده می کنندکه معجزه گری برجام و انتظار حل مشکلات کشور از طریق برجام یک خیال واهی بیش نبود.

۳- جناب آقای روحانی!گر چه حضرتعالی از ۳ سال گذشته تاکنون به مذاکره با آمریکا خوشبین بودید و مکرر تاکید می کردید که با مذاکرات رودرروی مقامات ایران و آمریکا ،مواضع خصمانه این کشور نسبت به مردم ایران تعدیل خواهد شد.در همین ۱۰۰۰روز گذشته و با وجود رویکردهای جدید در سیاست خارجی کشورمان، اقدامات خصمانه واشنگتن و متحدانش علیه ملت ایران نه تنها کاهش نداشته، بلکه با استفاده از فرصت های گوناگون و با شدت بیشتری دنبال شد.تهدید مکرر به استفاده از گزینه نظامی ،عمل نکردن به تعهدات توافق برجام، اعمال تحریم های جدید علیه ملت ایران،پیش کشیدن مسائل حقوق بشری و توان دفاعی ایران، ممانعت از سفر نماینده جدید ایران در سازمان ملل به نیویورک، تنها بخشی از اقدامات جدید مقامات آمریکایی بر ضد ملت ایران است.

۴-جناب آقای روحانی!مروری بر ادبیات مقامات کاخ سفید در ۱۰۰۰ روز گذشته نشان می دهد که دولتمردان آمریکا نه تنها در عمل که حتی در گفتار هم از خصومت با ملت ایران دست برنداشته اند.در یک نمونه از این اظهارات، وندی شرمن معاون وزیر امورخارجه اسبق آمریکا در سخنانی اهانت آمیز نسبت به ملت ایران که در روزنامه لس آنجلس تایمز بازتاب یافته، می گوید:” فریب و نیرنگ قسمتی از DNA ایرانیان است. سخنی که به کرات از سایر دولتمردان امریکایی علیه ملت ایران در ۳ سال گذشته شنیده شد.

گویا حافظه تاریخی مقام¬های امریکایی ضعیف شده که حالا به جای اینکه بدهکار ملت ایران باشند، با لحنی طلبکارانه از بیاعتمادی به ایرانیها سخن می گویند! آن هم بعد از ۶دهه دخالت و جنایت در ایران. از کودتای آمریکایی -انگلیسی ۲۸ مرداد ضد دولت ملی ایران گرفته تا حمایت از شاه در روزهای انقلاب مردم ایران و حمایت از صدام در جنگ تحمیلی ۸ ساله. از انهدام هواپیمای مسافربری و انداختن مدال افتخار بر گردن فرمانده¬اش گرفته تا اعمال تحریم¬های ناعادلانه¬ای که قریب به ۴ دهه زندگی مردم عادی را نشانه گرفته است.

۵-جناب آقای روحانی ! ۱۰۰۰روز از مذاکرات مستقیم با آمریکا گذشت. با وجود تمام بدقولی های طرف امریکایی در ۱۰۰۰ روز گذشته ، ایرانیها همچنان برعهد خود وفادار ماندند.اما انگار قرار نیست این دشمنی¬ها پایانی داشته باشد. آمریکایی¬ها این باربا سرقت ۲ میلیارد دلار دارایی ها و اموال ملت ایران حسن نیت خود را در تعامل با کشورمان نشان دادند! آن هم در شرایطی که طبق گفته های حضرتعالی قرار بود پس از مذاکرات مستقیم و برجام آمریکایی ها از دشمنی با مردم ایران دست بردارند اما ظاهرا این وعده تان هم به مانند بازگرداندن عزت به پاسپورت ایرانی و برطرف کردن رکود و بیکاری و ایجاد تحول اقتصادی ظرف ۱۰۰ روز تنها در حد حرف و شعار روی کاغذ باقی مانده است.

۶-جناب آقای روحانی !سرقت ۲ میلیارد دلار از اموال و دارایی های ایران توسط ایالت متحده امریکا صورت گرفت.اما باز هم به روال ۱۰۰۰ روز گذشته شاهد بودیم که دولت حضرتعالی به جای نشان دادن واکنش جدی به این اقدام خصمانه دولت امریکا تمامی تقصیر ها را به گردن دولت قبل انداخته که چرا دولتمردان اسبق به آمریکا اعتماد کرده و ۲ میلیارد دلار دارایی ایران را در کشور دشمن سرمایه گذاری کرده اند. سئوال جدی اینکه اگر آمریکا اینقدر از نظر شما بدعهد و غیر قابل اعتماد است پس چرا دولت تدبیر و امید در ۱۰۰۰روز گذشته تمام هستی و سرمایه اش را در امریکا سرمایه گذاری کرده و سرنوشت و مقدرات کشور از آب خوردن تا محیط زیست را در برجام به اعتماد با آمریکا گره زده است؟ سئوال مهم تر اینکه چرا این ۲ میلیارد دلار دارایی ها و اموال ملت ایران در دولت تدبیر و امید که ادعا می کرد جلوی دشمنی با آمریکا را گرفته است مصادره می شود؟

۷-جناب آقای روحانی!خنده دار است که برخی ۲ میلیارد دلار دست اندازی آمریکا به دارایی های کشورمان را یک خسارت بزرگ می خوانند.چرا که اگر خسارات ناشی از توقف و تخریب دستاوردهای هسته ای کشورمان و کاهش شدید قیمت نفت که همگی متاثر از سیاست خارجی سازشکارانه با غرب و امریکا در ۲ سال و اندی گذشته را محاسبه کنیم رقمی بسیار کلان می شود. متاسفانه اخبار موثق حاکی از آن است که دادگاه های آمریکا میلیاردها دلار و به بهانه های مختلف مثل مبارزه با تروریسم و حقوق بشر و موشکی علیه کشورمان حکم صادر کرده اند.اگر دولت حضرتعالی آن گونه که اقای عراقچی اذعان کرده تصمیم نگیرند هر چه زودتر، سطح واکنش به بدعهدی های آمریکا را از حد “ایمیل و پیامک” بالاتر ببرند، به زودی باید شاهد سرقت های بیشتر و چپاول هایی بسیار بزرگ تر از دو میلیارد دلار کذایی از سوی آمریکایی ها باشیم.

۸-جناب آقای روحانی!اکنون با گذشت ۱۰۰۰ روز از مذاکرات مستقیم با آمریکا و مشاهده بدعهدی شیطان بزرگ این سئوال جدی مردم ایران همچنان بدون پاسخ باقی مانده است که چرا دولت به بدعهدی امریکا واکنش جدی نشان نمی دهد؟مطالبه آحاد ملت شریف ایران پاسخگویی قاطع به یاوه گویی ها و اقدامات خصمانه دولت امریکا است.از شما انتظار می رود هر چه سریعتر در قبال بدعهدی و اقدامات خصمانه دولت امریکا واکنشی مناسب و عملی در خون شان ملت شریف ایران نشان دهید.

۹-جناب آقای روحانی!۱۰۰۰روز مذاکرات مستقیم با آمریکا در موضوع هسته ای تجربه جدیدی برای ملت ایران بود.از یک طرف ایران با انعطاف و اقدامات اعتمادساز در مذاکرات حاضر شد و به تمامی تعهدات بین المللی خود و حتی فراتر از آن عمل کرد.اما در مقابل آمریکا تاکنون کوچکترین نشانه ای از پایبندی به قوانین و مقررات بین المللی و پذیرش حقوق مسلم مردم ایران از خود نشان نداده است.تجربه ۱۰۰۰روز گذشته نیز بار دیگر این واقعیت را آشکار ساخته که بی اعتمادی ایرانیان به آمریکا ،ریشه در ماهیت استکباری و سلطه جوی این کشور دارد و انتظار تحقق حقوق ملت ایران از طریق تعامل با آمریکا انتظار واقع بینانه ای نیست.

۱۰-جناب آقای روحانی!. کمتر از ۴۰۰روز از عمر دولت تدبیر و امید باقی مانده است. مردم از شعار و حرف خسته‌اند و وضعیت اقتصادی کشور نیز با شعار و حرف بدور از عمل به نتیجه نخواهد رسید. همه کارشناسان دلسوز معتقدند که راه حل مشکلات کشور و عملی کردن وعده هایتان تنها در توجه به ظرفیت های درونی کشور و عملی کردن سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی است.نامگذاری سال اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل از سوی رهبر معظم انقلاب را به فال نیک گرفته و هر چه سریعتر سیاست های ابلاغی اقتصاد مقاومتی را در عمل اجرایی کنید .

و من ا… التوفیق
بسیج دانشجویی دانشگاه صدا و سیما

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: