تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۱ - ۱۶:۵۱ کد مطلب 99755

شلیک موشک روسی از دریای بارنت

نیروی دریایی روسیه مانوری نظامی را با استفاده از یک زیردریایی هسته‌ای در دریای بارنتز برگزار کرد. به گزارش مشرق، سخنگوی ناوگان شاملی نیروی دریایی روسیه اعلام کرد، زیردریایی هسته‌ای «سروردوینسک» که یکی از زیردریایی‌های کلاس «یاسن» روسیه است در مانوری در دریای بارنتز شرکت کرد و با استفاده از موشک «کالیبر» هدف فرضی را […]

نیروی دریایی روسیه مانوری نظامی را با استفاده از یک زیردریایی هسته‌ای در دریای بارنتز برگزار کرد.

شلیک موشک روسی از دریای بارنتبه گزارش مشرق، سخنگوی ناوگان شاملی نیروی دریایی روسیه اعلام کرد، زیردریایی هسته‌ای «سروردوینسک» که یکی از زیردریایی‌های کلاس «یاسن» روسیه است در مانوری در دریای بارنتز شرکت کرد و با استفاده از موشک «کالیبر» هدف فرضی را نشانه گرفت.

بنا بر گزارش خبرگزاری «اسپوتنیک»، دکترین دریایی روسیه به گونه‌ای تدوین شده است که از این پس زیردریایی‌های کلاس یاسین قرار است به عنوان زیردریایی‌های هسته‌‌ای چند منظوره اصلی در نیروی دریایی این کشور به کار گرفته شوند.

«وادیم سرگا» سخنگوی نیروی دریایی روسیه در توصیف این مانور دریایی گفت: در طول عملیات آماده‌سازی، موشک شلیک‌شده از این زیردریایی هسته‌ای، هدف فرضی را با دقت بسیار بالا نشانه گرفت.

بر اساس این گزارش، «میخائیل بودنیشنکو» مدیرکل شرکت کشتی‌سازی «سوماش» روسیه در ماه دسامبر گذشته اعلام کرده بود که این شرکت ساخت دو زیردریایی هسته‌ای را که یکی از آنها از نوع کلاس یاسن و دیگری از کلاس «بوری» است، در سال ۲۰۱۶ میلادی آغاز خواهد کرد.

این گزارش همچنین افزود: نیروی دریایی روسیه در نظر دارد تا سال ۲۰۲۰ میلادی از ۸ زیردریایی هسته‌ای کلاس «بوری» با قابلیت حمل و پرتاب موشک‌های بالستیک در ناوگان خود استفاده کند.

زیردریایی های کلاس «بوری» نوعی زیردریایی های اتمی هستند که دو فرند از آنها هم اکنون جزو تسلیحات ناوگان روسیه شده و دو فروند دیگر در حال ساخت هستند. زیردریایی «یاسن» نیز یکی از سریعترین زیردریایی‌های جهان به شمار می رود و می تواند تا عمق ۶۰۰ متری اقیانوس قوص کند.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: