تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۱ - ۱۲:۴۳ کد مطلب 99763

تجربه ۱۰۰۰ روزه دولت نشان داد تعامل با آمریکا برای احقاق حقوق ملت واقع‌بینانه نیست

بسیج دانشجویی دانشگاه صداوسیما در نامه‌ای خطاب به حجت‌الاسلام روحانی رئیس جمهور کشورمان به مناسبت هزارمین روز دولت یازدهم، با بیان اینکه ۱۰۰۰روز مذاکره مستقیم با آمریکا در موضوع هسته‌ای تجربه جدیدی برای ملت ایران بود، اعلام کرد: این تجربه نشان داد تعامل با آمریکا برای احقاق حقوق ملت واقع‌بینانه نیست.

به گزارش میدان۷۲،  در ابتدای این نامه خطاب به روحانی آمده است: در تمام ۱۰۰۰ روز گذشته از عمر دولت تدبیر و امید مکرر از شما و سایر دولتمردان شنیدیم که لغو تحریم‌ها و حل تمام مشکلات کشور حتی مسئله آب خوردن و محیط زیست و بهبود وضعیت اقتصادی  در گروی توافق هسته ای با آمریکا است. با گذشت ماه‌ها از توافق برجام مردم همچنان منتظرند تا وعده‌هایی که  از ابتدای دولت یازدهم به آنان داده شده است را در عمل ببینند. آیا پس از گذشت ۱۰۰۰ روز از عمر دولت یازدهم موعد پاسخگویی فرا نرسیده است؟

این تشکل دانشجویی خطاب به رئیس جمهور با بیان اینکه برجام نزد ملت ایران دیگر نه آن طور که می‌گفتید آفتاب تابان است و نه دیگر حلال همه مشکلات، تصریح کرد: حال برجام خود مشکلی شده مافوق تمام مشکلات ملت ایران و چماقی که غرب و آمریکا بر سر ملت ایران بالا برده‌اند و هر روز به واسطه آن خسارتی جدید به کشور تحمیل می‌کنند و الحق و الانصاف نامی بهتر از خسارت محض نمی شود برای برجام برگزید.

«متاسفانه تمرکز بیش از حد دولت در ۱۰۰۰روز گذشته بر برجام و مذاکرات هسته‌ای و غفلت از اولویت‌های اصلی کشور موجب رکود بی‌سابقه اقتصادی شده است. حال به اذعان دولتمردان و رئیس جمهور بزرگترین مشکل کشور مسئله رکود و عدم رونق اقتصادی است. با گذشت ماه ها از اجرایی شدن برجام اکنون همه در عمل مشاهده می کنند که معجزه‌گری برجام و انتظار حل مشکلات کشور از طریق برجام یک خیال واهی بیش نبود».

بسیج دانشجویی دانشگاه صداوسیما خطاب به روحانی ادامه داد: گرچه شما از ۳ سال گذشته تاکنون به مذاکره با آمریکا خوشبین بودید و مکرر تاکید می‌کردید که با مذاکرات رودرروی مقامات ایران و آمریکا ،مواضع خصمانه این کشور نسبت به مردم ایران تعدیل خواهد شد. در همین ۱۰۰۰روز گذشته و با وجود رویکردهای جدید در سیاست خارجی کشورمان، اقدامات خصمانه واشنگتن و متحدانش علیه ملت ایران نه تنها کاهش نداشته، بلکه با استفاده از فرصت های گوناگون و با شدت بیشتری دنبال شد.

در ادامه این نامه آمده است: تهدید مکرر به استفاده از گزینه نظامی ،عمل نکردن به تعهدات توافق برجام، اعمال تحریم های جدید علیه ملت ایران،پیش کشیدن مسائل حقوق بشری و توان دفاعی ایران، ممانعت از سفر نماینده جدید ایران در سازمان ملل به نیویورک، تنها بخشی از اقدامات جدید مقامات آمریکایی بر ضد ملت ایران است.

در بخش دیگری از این نامه تصریح شده است: مروری بر ادبیات مقامات کاخ سفید در ۱۰۰۰ روز گذشته نشان می‌دهد دولتمردان آمریکا نه تنها در عمل که حتی در گفتار هم از خصومت با ملت ایران دست برنداشته اند. در یک نمونه از این اظهارات، وندی شرمن در سخنانی اهانت آمیز نسبت به ملت ایران می گوید «فریب و نیرنگ قسمتی از DNA ایرانیان است». سخنی که به کرات از سایر دولتمردان امریکایی علیه ملت ایران در ۳ سال گذشته شنیده شد.

این تشکل دانشجویی با بیان اینکه گویا حافظه تاریخی مقام‌های آمریکایی ضعیف شده که حالا به جای اینکه بدهکار ملت ایران باشند، با لحنی طلبکارانه از بی‌اعتمادی به ایرانیها سخن می گویند! آن هم بعد از ۶ دهه دخالت و جنایت در ایران، اعلام کردند: از کودتای آمریکایی -انگلیسی ۲۸ مرداد ضد دولت ملی ایران گرفته تا حمایت از شاه در روزهای انقلاب مردم ایران و حمایت از صدام در جنگ تحمیلی ۸ ساله. از انهدام هواپیمای مسافربری و انداختن مدال افتخار بر گردن فرمانده‌اش گرفته تا اعمال تحریم‌های ناعادلانه‌ای که قریب به ۴ دهه زندگی مردم عادی را نشانه گرفته است.

دانشجویان بسیجی دانشگاه صداوسیما خطاب به روحانی اعلام کردند: ۱۰۰۰روز از مذاکرات مستقیم با آمریکا گذشت. با وجود تمام بدقولی های طرف امریکایی، ایرانیها همچنان برعهد خود وفادار ماندند اما انگار قرار نیست این دشمنی‌ها پایانی داشته باشد.

«آمریکایی‌ها این بار با سرقت ۲ میلیارد دلار دارایی‌ها و اموال ملت ایران حسن نیت خود را در تعامل با کشورمان نشان دادند! آن هم در شرایطی که  طبق گفته های حضرتعالی قرار بود پس از مذاکرات مستقیم و برجام آمریکایی ها از دشمنی با مردم ایران دست بردارند اما ظاهرا این وعده‌تان هم به مانند بازگرداندن عزت به پاسپورت ایرانی و برطرف کردن رکود و بیکاری و ایجاد تحول اقتصادی ظرف ۱۰۰ روز  تنها در حد حرف و شعار روی کاغذ باقی مانده است».

در بخش دیگری از این بیانیه آمده است: سرقت ۲ میلیارد دلار از اموال و دارایی های ایران توسط آمریکا صورت گرفت. اما باز هم مانند روال ۱۰۰۰ روز گذشته شاهد بودیم که دولت به جای نشان دادن واکنش جدی به این اقدام خصمانه آمریکا،تمامی تقصیر ها را به گردن دولت قبل انداخته که چرا دولتمردان اسبق به آمریکا اعتماد کرده و ۲ میلیارد دلار دارایی ایران را در کشور دشمن سرمایه گذاری کرده اند.

در ادامه این نامه تصریح شده است: سوال جدی اینکه اگر آمریکا اینقدر از نظر شما بدعهد و غیر قابل اعتماد است پس چرا دولت تدبیر و امید در ۱۰۰۰روز گذشته تمام هستی  و سرمایه اش را در آمریکا سرمایه گذاری کرده و سرنوشت و مقدرات کشور از آب خوردن تا محیط زیست را در برجام به اعتماد با آمریکا گره زده است؟ سوال مهم‌تر اینکه چرا این ۲ میلیارد دلار دارایی ها و اموال ملت ایران در دولت تدبیر و امید که ادعا می‌کرد جلوی دشمنی با آمریکا را گرفته است مصادره می شود؟

در ادامه نامه بسیج دانشجویی دانشگاه صداوسیما آمده است: خنده‌دار است که برخی ۲ میلیارد دلار دست اندازی آمریکا به دارایی‌های کشورمان را یک خسارت بزرگ می‌خوانند، چرا که اگر خسارات ناشی از توقف و تخریب دستاوردهای هسته ای کشورمان و کاهش شدید قیمت نفت که همگی متأثر از سیاست خارجی سازشکارانه با غرب و آمریکا در ۲ سال و اندی گذشته را محاسبه کنیم رقمی بسیار کلان می شود.

«متاسفانه خبرها حاکی از آن است که دادگاه‌های آمریکا میلیاردها دلار و به بهانه‌های مختلف مثل مبارزه با تروریسم،حقوق بشر و موشکی علیه کشورمان حکم صادر کرده‌اند. اگر دولت حضرتعالی آنگونه که آقای عراقچی اذعان کرده تصمیم نگیرند هر چه زودتر، سطح واکنش به بدعهدی های آمریکا را از حد »ایمیل و پیامک» بالاتر ببرند، به زودی باید شاهد سرقت های بیشتر و  چپاول هایی بسیار بزرگ تر از ۲ میلیارد دلار از سوی آمریکایی ها باشیم».

این تشکل دانشجویی خطاب به روحانی اعلام کرد: اکنون با گذشت ۱۰۰۰ روز از مذاکرات مستقیم با آمریکا و مشاهده بدعهدی شیطان بزرگ این سئوال جدی مردم ایران همچنان بدون پاسخ باقی مانده که چرا دولت به بدعهدی آمریکا واکنش جدی نشان نمی دهد؟ مطالبه ملت، پاسخگویی قاطع به یاوه گویی‌ها و اقدامات خصمانه دولت آمریکا است. از شما انتظار می‌رود هرچه سریعتر در قبال بدعهدی و اقدامات خصمانه دولت آمریکا واکنشی مناسب و عملی در خون شان ملت شریف ایران نشان دهید.

بسیج دانشجویی دانشگاه صداوسیما با بیان اینکه ۱۰۰۰ روز مذاکرات مستقیم با آمریکا در موضوع هسته‌ای تجربه جدیدی برای ملت ایران بود، خاطرنشان کرد: از یک طرف ایران با انعطاف و اقدامات اعتمادساز در مذاکرات حاضر شد و به تمامی تعهدات بین‌المللی خود و حتی فراتر از آن عمل کرد، اما درمقابل آمریکا تاکنون کوچکترین نشانه‌ای از پایبندی به قوانین و مقررات بین المللی و پذیرش حقوق مسلم مردم ایران از خود نشان نداده است. تجربه ۱۰۰۰روز گذشته نیز بار دیگر این واقعیت را آشکار ساخته که بی‌اعتمادی ایرانیان به آمریکا ،ریشه در ماهیت استکباری و سلطه جوی این کشور دارد و انتظار تحقق حقوق ملت ایران از طریق تعامل با آمریکا انتظار واقع بینانه‌ای نیست.

در پایان این نامه آمده است: کمتر از ۴۰۰ روز از عمر دولت تدبیر و امید باقی مانده است. مردم از شعار و حرف خسته‌اند و وضعیت اقتصادی کشور نیز با شعار و حرف به دور از عمل به نتیجه نخواهد رسید. همه کارشناسان دلسوز معتقدند که راه حل مشکلات کشور و عملی کردن وعده‌هایتان تنها در توجه به ظرفیت‌های درونی کشور و عملی کردن سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی است. نامگذاری سال اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل از سوی رهبر معظم انقلاب را به فال نیک گرفته و هر چه سریعتر سیاست های ابلاغی اقتصاد مقاومتی را در عمل اجرایی کنید.

 

منبع : دِز نیوز

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: