تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۱ - ۱۸:۱۴ کد مطلب 99814

سیستم عامل متن باز Fairphone متولد شد

در ابتدای امسال شرکت Fairphone صفحهای به آدرس Code.fairphone.com را راه اندازی کرد و از طریق آن، سورس کد مربوط به سیستم عامل در حال توسعه‌اش را در اختیار کاربران علاقمند قرار داد.  به گزارش مشرق، شرکت مورد بحث نسخه ای از سیستم عامل مبتنی بر اندروید خود را منتشر کرده که هر کسی می […]

در ابتدای امسال شرکت Fairphone صفحهای به آدرس Code.fairphone.com را راه اندازی کرد و از طریق آن، سورس کد مربوط به سیستم عامل در حال توسعه‌اش را در اختیار کاربران علاقمند قرار داد.

 به گزارش مشرق، شرکت مورد بحث نسخه ای از سیستم عامل مبتنی بر اندروید خود را منتشر کرده که هر کسی می تواند آن را دانلود کرده و روی موبایل خود نصب نماید. برای آن دسته از افرادی که آشنایی کافی با این کمپانی ندارند باید بگوییم Fairphone شرکتی است که تلاش دارد اسمارت فون هایی با محوریت مسئولیت اجتماعی بسازد؛ به بیان دیگر، کالاهای این شرکت تماما توسط افرادی ساخته می‌شوند که درآمدهایی دارند و می‌توانند با حقوقی که از شرکت می‌گیرند زندگی خوبی داشته باشند.
 
Fairphone برای حفظ رقابت با کمپانی‌های دیگر و خارج نشدن از گردونه، دستگاه‌هایش را به صورت کاملا ماژولار می‌سازد. به این طریق، به جای آنکه هر دو سال یک بار کاربران مجبور شوند دستگاه تازه ای را خریداری نمایند، می توانند به راحتی ماژول های دستگاه خود را تعویض نمایند.
 
منبع: دیجیاتو

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: