تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۱ - ۱۸:۳۲ کد مطلب 99826

پوتین دعوت پاکستان را رد کرد

رئیس جمهور روسیه دعوت پاکستان را برای سفر به این کشور به مناسبت افتتاح پروژه خط لوله شمال به جنوب با مسکو رد کرد و دلیل آن را کم اهمیت بودن این سفر اعلام کرد؛ اقدامی که ضربه‌ای محکم به انتظارات پاکستان برای تبدیل کردن روسیه به یکی از متحدان کلیدی‌اش در آینده نزدیک محسوب […]

رئیس جمهور روسیه دعوت پاکستان را برای سفر به این کشور به مناسبت افتتاح پروژه خط لوله شمال به جنوب با مسکو رد کرد و دلیل آن را کم اهمیت بودن این سفر اعلام کرد؛ اقدامی که ضربه‌ای محکم به انتظارات پاکستان برای تبدیل کردن روسیه به یکی از متحدان کلیدی‌اش در آینده نزدیک محسوب می‌شود.

به گزارش پایگاه ۵۹۸ به نقل از ایسنا، رد این دعوت بدان معناست که پاکستان برای رسیدن به آرزوهایش در خصوص داشتن یک ائتلاف نزدیک با روسیه باید مدتی صبر کند.

علی رغم برنامه‌های پاکستان برای خرید تجهیزات از جمله هواپیما از روسیه، امضای تعدادی توافقنامه‌ دو جانبه، ایجاد مکانیسم رایزنی در سطح مقامات عالی رتبه میان اسلام آباد و مسکو، مذاکرات استراتژیک میان وزرای امور خارجه این کشور و یک گروه همکاری مشترک در خصوص مقابله با تروریسم، خوش خلقی‌های اخیر میان این دو کشور خیلی طول نکشید.

سفرهای مقامات عالی رتبه به عنوان سند سطح جدید دوستی و افزایش مشارکت میان این دو کشور تلقی می‌شد.

به نظر می‌رسد این گمان که مسکو به طور فعالانه روابط خود با اسلام آباد را به ویژه در بخش تجارت و مقابله با تروریسم توسعه می‌دهد، بر انتظارات کلی خط بطلان کشیده است.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: