تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۱ - ۲۰:۴۶ کد مطلب 99908

اعلام وضعیت فوق‌العاده در بغداد

در پی ورود حامیان مقتدی صدر به پارلمان عراق و تعرض آنها به برخی نمایندگان، منابع خبری از اعلام وضعیت فوق‌العاده در شهر بغداد، پایتخت عراق خبر دادند. به گزارش مشرق، در پی ورود حامیان مقتدی صدر به پارلمان عراق و تعرض آنها به برخی نمایندگان، منابع خبری از اعلام وضعیت فوق‌العاده در شهر بغداد، […]

در پی ورود حامیان مقتدی صدر به پارلمان عراق و تعرض آنها به برخی نمایندگان، منابع خبری از اعلام وضعیت فوق‌العاده در شهر بغداد، پایتخت عراق خبر دادند.

به گزارش مشرق، در پی ورود حامیان مقتدی صدر به پارلمان عراق و تعرض آنها به برخی نمایندگان، منابع خبری از اعلام وضعیت فوق‌العاده در شهر بغداد، پایتخت عراق خبر دادند.

از پیش از ظهر امروز (شنبه) دهها هزار نفر از طرفداران مقتدی صدر که به ترکیب کابینه عراق معترض بودند، در پشت ورودی منطقه سبز عراق تجمع کرده و شعار می‌دادند.

به گفته منابع خبری عراقی، کسانی که داخل پارلمان شده‌اند گفته‌اند در مقابل دفتر هیأت رئیسه تحصن خواهند کرد.

منطقه سبز بغداد، منطقه‌ای است که وزارتخانه‌ها، مراکز دولتی، پارلمان و سفارتخانه‌ها در آن واقع شده و تدابیر شدید امنیتی در آن رعایت می‌شود.

امروز قرار بود حیدرالعبادی، نخست وزیر عراق، برای بار سوم ترکیب کابینه خود را به پارلمان ارائه کند، اما به دلیل تحریم نشست پارلمان از سوی نمایندگان جریان صدر، این جلسه به روز سه شنبه موکول شد.

مقتدی صدر نیز در سخنانی گفته است که ترکیبی از تکنوکرات‌ها و سهمیه احزاب سیاسی در کابینه را نخواهد پذیرفت و صرفا به کابینه‌ای تکنوکرات راضی خواهد شد.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: